Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Piotr Zieliński zdobyli bramki

DARK

DARK

Kolejny piłkarski weekend w Europie za nami. Gole strzelali reprezentanci Polski.

ANGLIA. Wydarzeniem 23. kolejki w Premier League były derby Londynu, w których Arsenal podejmował Chelsea. Spotkanie rozstrzygnęło się w ciągu 5 minut. Najpierw w 18. minucie Per Mertesacker sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Diego Costę. Sędzia pokazał Niemcowi czerwoną kartkę. W 23. minucie Costa strzelił jedynego gola. Grający w osłabieniu „Kanonierzy” starali się doprowadzić do remisu, ale byli nieskuteczni.

Potknięcie „The Gunners” wykorzystał Leicester pokonał Stoke 3:0. W ekipie „Lisów” rezerwowym był Marcin Wasilewski. Bournemouth z Arturem Borucem w bramce zremisowało na wyjeździe z Sunderlandem 1:1. Łukasz Fabiański cieszył się z wyjazdowej wygranej Swansea nad Evertonem 2:1.

Strzelaninę urządziły sobie Norwich z Liverpoolem. Zaczęło się od 1:0 dla Liverpoolu, potem prowadziło Norwich 3:1, by przegrywać 3:4. W ostatniej minucie „Kanarki” doprowadziły do remisu, ale w 5. minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo „The Reds” zapewnił Adam Lallana.

Pozostałe wyniki: Watford - Newcastle 2:1, Manchester United - Southampton 0:1, West Bromwich Albion - Aston Villa 0:0, Crystal Palace - Tottenham 1:3, West Ham - Manchester City 2:2.
Czołówka: 1. Leicester (47), 2. Man. City (44), 3. Arsenal (44), 4. Tottenham (42), 5. Man. Utd (37).

FRANCJA. Gol Kamila Grosickiego zapewnił wygraną Rennes nad Gazelec Ajaccio 1:0. Polak na boisku pojawił się w 71. minucie, a bramkę zdobył w doliczonym czasie gry. W meczu na szczycie 23. kolejki Ligue 1 prowadzący Paris Saint-Germain rozbił trzecie Angers 5:1.
Pozostałe wyniki: Monaco - Toulouse 4:0, Reims - Saint-Etienne 1:1, Guingamp - Bastia 1:0, Nice - Lorient 2:1, Lille - Troyes 1:3, Montpellier - Caen 1:2, Nantes - Girondins Bordeaux 2:2. Mecz Lyon - Marsylia zakończył się po zamknięciu wydania.
Czołówka: 1. PSG (60), 2. Monaco (39), 3. Nice (36), 4. Rennes (34). 5. Angers (34).

HISZPANIA. Szlagierem 21 kolejki Primera Divison był mecz Atletico Madryt z Sevilla. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0, ale mogło podobać się kibicom. Cały mecz w Sevilli zagrał Grzegorz Krychowiak. Barcelona musiała się sporo namęczyć, by pokonać na wyjeździe Malagę 2:1. Dzięki tej wygranej Duma Katalonii wróciła na pozycję lidera. W małych derby Kraju Basków Atheltic Bilbao pokonał Eibar 5:2.

Pozostałe wyniki: Deportivo La Coruna - Valencia, Sporting Gijon - Sociedad 5:1, Espanyol Barcelona - Villarreal 2:2, Granada - Getafe 3:2, Rayo Vallecano - Celta Vigo 3:0. Mecz Betis Sewilla - Real Madryt zakończył się po zamknięciu wydania. Spotkanie Levante Walencja - Las Palmas dziś o godz. 20.30. Transmisja w Eleven.
Czołówka: 1. Barcelona (48), 2. Atletico (48), 3. Real (43), 4. Villarreal (41), 5. Celta (34).

NIEMCY. Po ponad miesięcznej przerwie rozgrywki wznowiła Bundesliga. Skutecznie zagrał Robert Lewandowski, którego dwa gole pozwoliły Bayernowi Monachium pokonać na wyjeździe Hamburger SV 2:1. Jedną bramkę „Lewy” zdobył z karnego. Polak jest drugi w klasyfikacji strzelców. Wydarzeniem 18. serii spotkań był mecz dwóch Borussi. W Moenchengladbach lepsza była ta z Dortmundu, wygrywając 3:1. Cały mecz rozegrał w niej Łukasz Piszczek. Koeln, w którym do 52. minuty grał Paweł Olkowski, przegrało u siebie ze Stuttgartem z Przemysławem Tytoniem w bramce 1:3. Polak został pokonany tylko z rzutu karnego. Hannover, w którym od 89. minuty grał Artur Sobiech przegrało z Darmstadt 1:2.

Pozostałe wyniki: Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 3:2, Schalke Gelsenkirchen - Werder Brema 1:3, Hoffenheim - Bayer Leverkusen 1:1, Hertha Berlin - Augsburg 0:0, Ingolstadt - Mainz 1:0.
Czołówka: 1. Bayern (49), 2. Borussia D. (41), 3. Hertha (33), 4. Borussia M. (29), 5. Bayer (28).

WŁOCHY. Empoli dzięki dobrej postawie w bramce Łukasza Skorupskiego oraz golowi strzelonemu przez Piotra Zielińskiego zremisowało z Milanem 2:2. Fiorentina, w której od 86. minuty grał Jakub Błaszczykowski pokonała Torino z Kamilem Glikiem 2:0. Polak zobaczył żółtą kartkę i nie zagra w następnym meczu. Hellas Werona z Pawłem Wszołkiem grającym do 81. minuty zremisował z Genoą 1:1. Sensacją 21. kolejki spotkań w Serie A był remis Interu Mediolan z broniącym się przed spadkiem Carpi 1:1.

Pozostałe wyniki: Sassuolo -Bologna 0:2, Palermo - Udinese 4:1, Lazio Rzym - Chievo Werona 4:1, Frosinone - Atalanta Bergamo 0:0. Mecz Juventus Turyn - Roma zakończył się po zamknięciu wydania.
Czołówka: 1. Napoli (47), 2. Juventus (42), 3. Fiorentina (41), 4. Inter (41), 5. Roma (35).