Reżyser Grzegorz Szlanga i aktor Łukasz Sajnaj nagrodzeni

Czytaj dalej
Fot. Daniel Frymark
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Reżyser Grzegorz Szlanga i aktor Łukasz Sajnaj nagrodzeni

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Chojnickie Studio Rapsodyczne na ogólnopolskim festiwalu teatralnym pokazało spektakl „Bon voyage”, za który Grzegorz Szlanga i Łukasz Sajnaj otrzymali kolejne nagrody indywidualne.

W dniach od 9 do 10 kwietnia 2016 r. w Wołominie odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Blackout”, na którym Studio Rapsodyczne zagrało wielokrotnie nagradzany spektakl „Bon voyage”. Mimo ogromnej konkurencji teatrów z Olsztyna, Krakowa, Szczecina, Warszawy i niezwykle wysokiego poziomu festiwalu Studio zdobyło dwie nagrody.

Jury w składzie: dr Magdalena Zaorska (teatrolog), Przemysław Niedzielski (aktor), Paweł Dobek (aktor) przyznało Łukaszowi Sajnajowi nagrodę dla najlepszego aktora, a Grzegorzowi Szlandze dla najlepszego reżysera festiwalu. „Bon voyage” święcił triumfy na wielu scenach w Polsce, to już 9 i 10 nagroda dla tego właśnie spektaklu.

- Cieszymy się, że mieliśmy okazję pokazać nasz spektakl wołomińskiej publiczności - mówią jego twórcy.

Należy przypomnieć, że tym spektaklem Łukasz Sajnaj wygrał I Bitwę Teatralną. Druga Bitwa - z motywem przewodnim Mężczyźni kontra Kobiety - już w czwartek o godz. 19. Przyjdźcie koniecznie! Wystąpią Teatr Gdynia Główna i Chojnickie Studio Rapsodyczne.

Przyszedł czas na bardziej uniwersalny pojedynek: kobiety kontra mężczyźni, a wszystko słowami Szekspira.

Aleksandra Kania, kiedyś aktorka Studia przedstawi monodram „...i Julia” w reżyserii Idy Bocian, a w odpowiedzi Dominik Gostomski, obecnie student szkoły teatralnej we Wrocławiu pokaże męski punkt widzenia w spektaklu „Romeo i...” w reżyserii Grzegorza Szlangi. Inspiracją obu spektakli jest dramat Williama Szekspira „Romeo i Julia”.

Będzie to na pewno gratka dla widza i zaskoczenie, jak różne mogą być interpretacje jednego tekstu dramatycznego. Tak jak w przypadku pierwszej Bitwy, to widzowie rozsądzą, który spektakl bardziej im się podobał. I tak jak w przypadku pierwszej potyczki, kryteria oceny zostawione są widzom. Dostaniemy do ręki kolorowe karteczki i to my wskażemy zwycięzcę!

Wstęp jest biletowany. Ulgowy bilet kosztuje 15 zł, normalny - 20 zł.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.