Rewolucji we Włocławku nie będzie, ale korekty możliwe

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Rewolucji we Włocławku nie będzie, ale korekty możliwe

Małgorzata Goździalska

Mijający rok przyniósł sporo zmian w miejskiej komunikacji. Uruchomione zostały linie nr 21 i 23 w soboty i niedziele.

Przywrócone też zostało kursowanie „piątki” we wszystkie dni tygodnia. Poza tym w wielu rozkładach jazdy nastąpiły - na wniosek pasażerów - większe lub mniejsze korekty.

Ale wciąż nie brakuje uwag dotyczących kursowania miejskich autobusów. Pasażerowie najczęściej wskazują, że odstępy między kursami są często za długie i domagają się zmian w rozkładach jazdy. Potwierdziły to także ostatnie konsultacje prowadzone na temat „Planu mobilności miejskiej”.

Na jednej z ostatnich sesji włocławskiej rady miasta radna Olga Krut-Horonziak (PiS) także poruszyła temat kursowania miejskich autobusów, zwłaszcza w soboty i niedziele.

- Z jednej strony narzekamy na to, że w weekendy Włocławek jest miastem wymarłym - mówiła. - A z drugiej, oferta miejskiego przewoźnika zdaje się nam sugerować: - Siedźcie w domu!

Radna zwróciła także uwagę na to, że przerwy pomiędzy poszczególnymi kursami na liniach miejskich w soboty i niedziele sięgają półtorej godziny, a i dwóch.

Czy jest możliwa zmiana sytuacji w przyszłym roku? Prezydent Marek Wojtkowski w odpowiedzi na interpelację radnej napisał: - Proces dostosowania komunikacji miejskiej jest procesem długofalowym, wymagającym dużych nakładów finansowych. I dodał, że rozkłady jazdy wszystkich linii są na bieżąco analizowane i w miarę możliwości dopasowywane do potrzeb pasażerów.

Andrzej Stasiak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Włocławku zdradził nam też, że w przyszłym roku planowane jest przeprowadzenie audytu linii autobusowych. - Będziemy starali się poprawić funkcjonowanie miejskiej komunikacji - obiecuje.

MPK rozważało ostatnio uruchomienie linii autobusowej do Pińczaty. Ale nie wiadomo, czy na to zgodę wyrazi magistrat.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.