Rewolucja! Znikną papierowe paragony [poradnik]

Czytaj dalej
Fot. Przemek Swiderski
Agnieszka Domka-Rybka

Rewolucja! Znikną papierowe paragony [poradnik]

Agnieszka Domka-Rybka

- Mówimy o planowanej zmianie rozporządzenia w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące obrót w sklepach i punktach usługowych - informuje Magdalena Meye.

Ministerstwo Finansów wciąż rozmawia, jak rozwiązać technicznie, by paragony były skomunikowane z kartami płatniczymi i trafiały na konta czy e-maile klientów.

- Nie są jeszcze znane szczegóły i prawdopodobnie będzie długie vacatio legis w związku z koniecznością wymiany kas. Dlatego zmiana wejdzie w życie pewnie nie wcześniej niż za rok - uważa Meyer.

Teraz handlowcy mają wybór. Kasy drukują paragony, które wydają klientom oraz kopie (muszą je przechowywać przez dwa lata). Mogą również stosować urządzenia z papierowymi paragonami i elektronicznymi kopiami zapisywanymi na karcie SD.

Czy, jeśli posiadają tę drugą wersję, będą musieli kupić nowe kasy? - To wielka niewiadoma - komentuje Mariusz Radomski, właściciel firmy PHU Stoper Bis Kasy Fiskalne w Bydgoszczy.

Nieoficjalnie wiadomo, że kas, o których mowa w rozporządzeniu, nie ma na rynku i nie wiadomo, ile będą kosztować.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.