Rewizja IPN w domu dygnitarza z PZPR

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Jacek Wierciński, AIPredakcja@polskapress.pl

Rewizja IPN w domu dygnitarza z PZPR

Jacek Wierciński, AIPredakcja@polskapress.pl

Śledczy z IPN przeprowadzili rewizję w mieszkaniu prof. Lecha Kobylińskiego, byłego współpracownika gen. Jaruzelskiego w Radzie Państwa.

Przez dwa dni prokuratorzy IPN przeszukiwali mieszkanie w Gdańsku oraz dom prof. Lecha Kobylińskiego. - Były realizowane czynności w ramach śledztwa w sprawie ukrycia przez osobę do tego nieuprawnioną dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej. To jest wszystko, co mogę powiedzieć na ten temat - powiedziała rzeczniczka prasowa IPN Agnieszka Sopińska-Jaremczak.

Potwierdza, że gdańskie przeszukanie wiąże się ze śledztwem, w którym prokuratorzy przeszukiwali mieszkania wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku i wdowy po gen. Wojciechu Jaruzelskim. Agnieszka Sopińska-Jaremczak nie udzieliła odpowiedzi o efekty przeszukania prof. Kobylińskiego. - Nie mam na ten temat informacji - twierdzi rzeczniczka IPN.

Profesor Lech Kobyliński to były dowódca konspiracyjnego Batalionu im. Czwartaków, wchodzącego w skład Gwardii Ludowej, a później Armii Ludowej. W latach 1957-1987 był członkiem PZPR. Od 1986 do 1989 r. zasiadał w Radzie Konsultacyjnej przy Przewodniczącym Rady Państwa PRL gen. Wojciechu Jaruzelskim. Jest specjalistą w dziedzinie budowy okrętów i profesorem Politechniki Gdańskiej.

Jacek Wierciński, AIPredakcja@polskapress.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.