Respekt dla Olimpii-Unii Grudziądz

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Respekt dla Olimpii-Unii Grudziądz

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Na Olimpię-Unię w ćwierćfinale Ligi Mistrzów czekają Niemcy lub Szwedzi. Grudziądzanie nie boją się, podejmą walkę z każdym. Budzą szacunek.

Grudziądzanie wygrali grupę B w Lidze Mistrzów i awansowali do ćwierćfinału. Tu ich rywalem będzie jedna z drużyn z 2. miejsca trzech pozostałych grup.

Przeciwnikiem Olimpii-Unii może być niemiecki FC Saarbrücken-Tischtennis, w składzie którego grają: Tiago Apolonia (26. tenisista na świecie), Bojan Tokić (69. na liście światowej) i Adrien Mattenet (43.).

Możliwe, że grudziądzanie znów spotkają się ze znanym sobie dobrze szwedzkim Eslövs AI BTK - Bordtennis i tenisistami: Xu Hui, Robertem Svenssonem i Mattiasem Oversjö (203.) W grę wchodzi też niemiecka Borussia Düsseldorf, piekielnie silna. W Borussi grają: siódmy na świecie Timo Böll, Gionis Panagiotis (26.) i Patrick Franziska (44.)

Rankingi mówią wiele o sile zespołu, jednak 60. na światowej liście Kaii Konishi (Yoshida), lider Olimpii-Unii udowodnił, że jest w stanie pokonać 6. rakietę świata Juna Mizutani, i to na wyjeździe. To umożliwiło grudziądzanom pokonanie rosyjskiego UMMC i wygranie grupy. Konishi, Zatówka, Żmudenko i Wang Yang czekają teraz na megaciężki mecz ćwierćfinału LM.

Grudziądzanie sprawdzili się w Grand Prix Polski seniorów w Zawierciu. W eliminacjach turnieju singla seniorów ambitnie walczyli bardzo młodzi grudziądzanie Kamil Dziadek i Artur Grela. Dziadek uległ Tomaszowi Kotowskiemu (Energa Manekin Toruń) 0:3 i Łukaszowi Wachowiakowi 1:3, ale pokonał Pawła Konstantyna 3:0. Grela dwie swoje partie przegrał, a jedną wygrał. Obaj zebrali cenne doświadczenie.

Zatówka wygrał Grand Prix Polski seniorów

Patryk Zatówka w turnieju głównym singla, w 1. rundzie wygrał z Mateuszem Gołębiowskim 4:0 (8,10,5,5).

Szymon Malicki (też Olimpia-Unia) pokonał Michała Dąbrowskiego 4:1 (7,9,-9,9,9), następnie w 1/8 finału uległ Bartoszowi Suchowi (PKS Kolping Frac Jarosław) 2:4 (-7,-6,-7,9,9,-5) i ostatecznie zajął miejsca 9-12.

Zatówka w 1/8 finału pokonał Daniela Bąka (UKS Warta Kostrzyn n. Odrą) 4:2 (6,-5,8,4,-11,9). W ćwierćfinale wygrał z Tomaszem Lewandowskim (KU AZS Politechnika Rzeszowska) 4:2 (8,4,-5,-10,6,10). W półfinale rozprawił się z Konradem Kulpą (Energa-Manekin Toruń) 4:2, zaś w finale Zatówka pewnie pokonał Sucha 4:1.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.