Remontują kolejne pawilony szpitala we Włocławku

Czytaj dalej

Remontują kolejne pawilony szpitala we Włocławku

Rozpoczął się drugi etap modernizacji włocławskiej lecznicy.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku przeprowadzki i remonty! Remontowana jest między innymi część budynku po okulistyce, gdzie przeniesiona zostanie pulmonologia z pododdziałem chorych na raka płuc.

- Do 31 sierpnia chcemy pulmonologię umieścić w budynku głównym w pomieszczeniach po okulistyce - mówi Krzysztof Szczepański, zastępca dyrektora włocławskiego szpitala.

Rehabilitacja już została wyprowadzona. Cały parter budynku jest wolny. Do przeprowadzki szykuje się także pracownia serologiczna, która dołączy do analityki.

Operacja „przeprowadzka” czeka także administrację. Dyrekcja zostanie na terenie szpitala, bo zajmie cztery pomieszczenia po neurologii. Statystyka z dokumentacją medyczną także będzie przy ul. Wienieckiej. Zajmie pomieszczenia nad szpitalną kuchnią. Ale księgowość i płace przeniesione zostaną do budynku przy ul. Lunewill, do dawnej stacji pogotowia ratunkowego.

Finisz prac prowadzonych w ramach drugiego etapu modernizacji: październik 2018 r.

Przeprowadzki mają związek z rozpoczęciem drugiego etapu kompleksowej modernizacji, która przewiduje m.in. wymianę instalacji, termomodernizację z wymianą okien. Dotyczy ona trzech pawilonów szpitalnych i zakładu rehabilitacji, pulmonologii, pracowni serologicznej, apteki i administracji.

Jak długo potrwa ten etap modernizacji? Wykonawca, którym jest konsorcjum Molewski (jego liderem jest włocławska firma budowlana Molewski) ma na wykonanie zadania rok w przypadku budynku administracyjnego i czternaście miesięcy, jeśli chodzi o pozostałe budynki. Koszt modernizacji wyniesie 17 milionów złotych. Część pieniędzy pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Trzeci etap modernizacji włocławskiego szpitala rozpocznie się najwcześniej w końcu przyszłego roku. Przewidziane jest m.in. wybudowanie nowego skrzydła (połączy istniejące gmachy), w którym zostaną zlokalizowane izba przyjęć i szpitalny oddział ratunkowy, oddział intensywnej terapii, a także blok operacyjny i oddziały zabiegowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.