Remont w placówce przy ulicy Niecałej wkrótce się zakończy

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Małgorzata Pieczyńska

Remont w placówce przy ulicy Niecałej wkrótce się zakończy

Małgorzata Pieczyńska

W Przedszkolu nr 58 na Jachcicach trwa termomodernizacja budynku. Część rodziców traci już cierpliwość , bo remont ciągnie się już... ponad rok.

- Mam dziecko, które uczęszcza do przedszkola przy ul. Niecałej - mówi jedna z mam, która skontaktowała się z naszą redakcją.- Jakież było moje zdziwienie, gdy 4. września zaprowadziłam moją pociechę do przedszkola, a hol był jeszcze w remoncie. Na dodatek, wszędzie unosił się zapach betonu. Może zacisnęłabym zęby, ale ten remont trwa już od kilku miesięcy. Nie mam pretensji do dyrekcji przedszkola, bo robi co może, by dzieci jak najmniej odczuły skutki prac, ale zadzwoniłam do ratusza, by wyjaśnić, dlaczego trwa to tak o długo i nie otrzymałam satysfakcjonującej odpowiedzi.

Jolanta Zimnoch, dyrektorka Przedszkola nr 58 przyznaje, że remont przebiega dłużej niż planowano, bo praktycznie obejmuje przebudowę całego budynku. - Zakres prac jest bardzo duży - mówi. - Firma wykonująca je, rzeczywiście, nie zdążyła ich zakończyć do 4 września. - mówi. - Tego dnia w części holu nie były położone jeszcze płytki, co z pewnością stanowiło utrudnienie. Budynek naszego przeszkola ma 37 lat. Jest drewniany. W jednym skrzydle, które jest już gotowe, mamy 3 sale, w drugim, gdzie mieści się kuchnia i 2 sale, prace jeszcze trwają. W lipcu mieliśmy przerwę urlopową, ale w sierpniu, po uzgodnieniu z ratuszem, 18 dzieci z uwagi na remont miało zajęcia edukacyjne w Przedszkolu nr 68 przy ul. Rejtana, które udostępniło nam salę. W ubiegłym roku korzystaliśmy też z gościnności SP nr 36. Dzieci z jednej grupy w godz. 9-13 były dowożone tam specjalnym autobusem. Teraz przez dwa tygodnie zajęcia dla innych dwóch grup odbywać się będą w domu parafialnym przy ul. Saperów. Z uwagi na remont kuchni zamawiamy catering. My pokrywamy koszt 5,50 zł za wyżywienie, a firma wykonująca prace pokrywa resztę kosztów i jej też zależy, by ten remont zakończył się jak najszybciej . W tym tygodniu miałam już dwa zebrania z rodzicami. Poinformowałam ich o przebiegu prac i wyjaśniłam, że remont zakończy się w tym miesiącu. Staramy się, by te prace były jak najmniej uciążliwe.

Bydgoski ratusz uspokaja i potwierdza, że do 30. września wszystko będzie gotowe.
- Termomodernizacja budynku wraz z przebudową kotłowni i infrastruktury technicznej to było duże przedsięwzięcie - mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. - Roboty budowlane obejmowały, m.in., docieplenie fundamentów, ścian, stropodachu, dachu i podłóg, wymianę instalacji ciepłej i zimnej wody, kotła centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami, instalacji oświetleniowej, odgromowej i pozostałej elektrycznej. Umowa na te prace była podpisana w sierpniu ubiegłego roku z pierwotnym terminem zakończenia do 29. lipca br. W trakcie prac wystąpiła konieczność wykonania dodatkowych robót, związanych m.in. z montażem stolarki okiennej o wyższych parametrach przenikania ciepła. Dlatego realizacja inwestycji wydłuży się do 30. bm.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.