Jolanta Młodecka

Remont idzie całą parą, ale dzieci mają co czytać

Zbiory Izby Regionalnej spakowane do przeprowadzki. Fot. Jolanta Młodecka Zbiory Izby Regionalnej spakowane do przeprowadzki.
Jolanta Młodecka

Trwa remont w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie. Na pierwszy ogień pod młoty budowlańców poszła stara kotłownia.

Dotąd biblioteka ogrzewana była z miejskiej sieci ciepłowniczej, teraz będzie miała własną, gazową kotłownię. Zdemontowano już stare grzejniki, ściany są kute, by schować w nich przewody. Stąd w pomieszczeniach jest gruz i pył.

By uchronić przed nim książki, te, które zostały w siedzibie, szczelnie okryto je folią. Przeniesiony natomiast został księgozbiór dziecięcy. Obecnie znalazł gościnę w Ratuszu. Książki można bez przeszkód wypożyczać codziennie, w godzinach od godz. 8 do 15.30.

Także w Ratuszu prowadzone są zajęcia wakacyjne dla dzieci. Choć już w skromniejszym wymiarze, bo jest ciasno, to jednak na głośne czytanie bajek zawsze znajdzie się miejsce i czas.

Po remoncie w placówce planowane są spore zmiany. Między innymi zamiana miejscami wypożyczalni dziecięcej, która z parteru powędruje na górę, zaś wypożyczalnia dla dorosłych będzie na dole.

Na czas remontu wyprowadziła się też Izba Regionalna. Swoje zbiory złożyli tymczasowo w starej plebanii. Czy wrócą tu po remoncie? To pytanie jak na razie pozostaje bez odpowiedzi. Poszukamy jej wkrótce.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.