Joanna Pluta

Remont i rozbudowa muzeum coraz bliżej

Rozbudowane muzeum ma być jedną z wizytówek miasta. Fot. wizualizacja/urząd miasta Rozbudowane muzeum ma być jedną z wizytówek miasta.
Joanna Pluta

Bydgoskiemu Muzeum Okręgowemu im. Leona Wyczółkowskiego udało się pozyskać 14,5 mln zł na rozbudowę i remont obiektu przy ul. Gdańskiej 4.

Projekt rozbudowy składa się z dwóch części. - Pierwsza zakłada remont konserwatorski istniejącego budynku - słyszymy od urzędników. - Druga część dotyczy natomiast rozbudowy obiektu na zapleczu budynku - od strony wschodniej. Szacuje się, że całość będzie kosztowała ok. 21 mln zł. Bydgoszcz ubiegała się o dofinansowanie w konkursie na projekty związane z ochroną dziedzictwa kulturowego i rozwoju zasobów kultury w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przyznana dotacja pozwoli ogłosić przetarg i dalej działać.

Co będzie tam wykonane? Budynek między innymi zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdzie się tam również dodatkowe miejsce na zbiory, pojawią się czytelnia, pracownie konserwatorskie, sale edukacyjne i konferencyjne.

Do tematu wrócimy.

Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.