Remont drogi Stolno-Wąbrzeźno zszargał nerwy mieszkańcom

Czytaj dalej
Fot. Karina Knorps
Karina Knorps

Remont drogi Stolno-Wąbrzeźno zszargał nerwy mieszkańcom

Karina Knorps

Wiele pytań i wątpliwości mieli mieszkańcy terenów przy drodze Stolno-Wąbrzeźno podczas spotkania z przedstawicielami województwa. Bo remont tej trasy wstrzymano i nie ma pewności kiedy ruszy, a tym bardziej kiedy się zakończy. Spotkanie we wsi Czaple (gm. Płużnica) miało charakter otwarty i przyjechało na nie około 50 osób.

- Jestem zdenerwowana. Sytuacja jest uciążliwa dla kierowców, a my prowadzimy tutaj firmę transportową - mówiła Wioletta Kwiatkowska, jedna z mieszkanek terenu przy rozkopanej drodze Stolno-Wąbrzeźno.

Żyją w cieniu tej budowy

Przypomnijmy: remont 29-kilometrowego odcinka tej drogi wojewódzkiej miał się zakończyć w czerwcu. W kwietniu jednak władze województwa zerwały umowę z firmą „Trakcja”, bo stopień zaawansowania prac oszacowano na zaledwie 31 proc. Teraz trzeba wyłonić nowego wykonawcę prac. W efekcie rozpoczną się one najszybciej w przyszłym roku, a mieszkańcy jeszcze długo będą musieli żyć przy placu budowy.

W opinii mieszkańców oferta jaką w przetargu złożyła firma Trakcję PRKiL S.A. od samego początku była „podejrzana” z powodu zbyt niskiej ceny. Przypomnijmy chodzi o kwotę ok. 85 mln zł.

Podczas spotkania Mirosław Graczyk, dyrektor departamentu infrastruktury i transportu urzędu marszałkowskiego powiedział, że urząd odwoływał się w tej sprawie do Krajowej Izby Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych, ale przegrał. Podpisano umowę z Trakcją.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Knorps

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.