Remis Włocłavii na początek [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Remis Włocłavii na początek [wideo]

Marcin Gołembiewski

Drugą porażkę zanotował nasz jedynak w III lidze. Kujawianka przegrała w Inowrocławiu z grającą klasę niżej Cuiavią.

Na rozgrzewce kontuzji doznał Łukasz Galanciak. Nie zagrali narzekający na urazy Bartłomiej Mielczarek i Rafał Biernacki. Wolne od trenera dostał bramkarz Jakub Imiołek.


Dariusz Kopczyński po sparingu Lider Włocławek - Piast Bądkowo.

Natomiast LKS Ślesin, zespół prowadzony jesienią przez Marcina Woźniaka, obecnego szkoleniowca Kujawianki, był rywalem w sobotę Włocłavii. W zespole po wodzą Adama Topol-skiego zagrali m. in. Maciej Scherfchen i Michał Goliński, mający za sobą występy w reprezentacji Polski, a w dorobku m. in. triumfy w Pucharze Polski. Od początku włocławianie nastawili się na grę defensywną, którą umiejętnie kierował wychowanek 42-letni Radosław Kuciński, ostatnio grający w GKS Baruchowo. Po jednym z nielicznych ataków Włocłavii sędzia uznał, że zawodnik gości faulował w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał i remis zapewnił Przemysław Markiewicz.

- Wynik spotkań sparingowych nie są najważniejsze. Spełniliśmy przedmeczowe założenie. Naszym nowym zawodnikiem będzie Bartosz Gralewski (ostatnio Elana), a także trenujący Emil Szczupakowski, który wraca po kontuzji. Szukamy bramkarza - powiedział po wysoko wygranym meczu kontrolnym Billy Abbott, trener piłkarzy Łokietka, który wspólnie trenują już od tygodnia.

Nie doszedł do skutku sparing Orląt z Włókniarzem Toruń.- Rywale w piątek zrezygnowali z gry. W tak krótkim czasie nie udało się nam znaleźć sparing-partnera. W tej sytuacji zespół na boisku ze sztuczną nawierzchnią z Toruniu odbył trening. W najbliższy weekend zaplanowane mamy dwa mecze kontrolne z Gopłem Kruszwica i Startem Radziejów - powiedział Cezary Smieszny, prezes Orląt.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.