Remis Chojniczanki, porażka Olimpii

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
DARK

Remis Chojniczanki, porażka Olimpii

DARK

Niecałe dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia rundy wiosennej w I lidze. Ligowcy z regionu są na ostatniej prostej, jeśli chodzi o szlifowanie formy.

Niebiesko-czarni od tygodnia przebywają na zgrupowaniu w Marbelli. Nie doszło do sobotniego sparingu z FK Rostów.

- Natężenie gier było ostatnio duże i chcieliśmy przełożyć spotkanie na niedzielę, ale nie było zgody ze strony Rosjan - mówi Radosław Osuch, właściciel bydgoskiego klubu.

Do sparingu nie doszło, ale w środę niebiesko-czarni zmierzą się z jednym z klubów III ligi hiszpańskiej.

Zawiszanie więcej trenowali w weekend. W sobotę i niedzielę mieli po dwa zajęcia. W piątek niebiesko-czarni wracają z Hiszpanii, a dzień później zmierzą się z Chojniczanką.

BŁĘKITNI - CHOJNICZANKA 1:1 (1:1)

Bramki: Pustelnik (40) - Krzywicki (31).
CHOJNICZANKA: Podleśny - Czerwiński (46. Niedziela), Biernat, Kieruzel (46. Garbacik), Pietruszka - Kosakiewicz, Kostrzewa, Zawistowski, Grzelak (46. Rybski), Rogalski - Krzywicki.

- Spotkanie toczyło się przy porywistym wietrzem od morza, co utrudniało grę - przyznał trener Mariusz Pawlak.

- Zawodnicy czuli w kościach efekty zgrupowania, dlatego największym mankamentem w naszej grze była niedokładność. Mimo to udało się stworzyć sobie kilka okazji do zdobycia bramek. Gola strzeliliśmy po stałym fragmencie. Piłka trafiła do Marcina Krzywickiego, który skierował ją do siatki. W podobnych okolicznościach zresztą straciliśmy gola. Generalnie jednak jestem zadowolony z tego sparingu. Do wtorku trenujemy w Niecho-rzu. Po powrocie do Chojnic również będziemy mieć normalne treningi - dodaje szkoleniowiec.

ARKA - OLIMPIA 1:0 (0:0)

Bramka: Stolc (63, karny).
ARKA: Jałocha - Socha (46. Stolc), Marcjanik (46. Sobieraj), Alan (62. Wojcinowicz), Warcholak (62. Wojowski) - Formella (62. Kłosowski), Kakoko (62. Łukasiewicz), Nalepa (46. Mosiejko), Szwoch (62. Tomasiewicz), Bożok (46. Yussuff) - Vojtus (46. Siemaszko).
OLIMPIA: Królczyk - Ciechanowski, Żitko, Malec (46. Piter-Bućko), Woźniak - Darmochwał (46. Banasiak), Smoliński (55. Wolski), Kurowski, Tano, Kaczmarek (79. Skórecki) - Nildo (66. Szarpak).

- Arka była naszym najtrudniejszym dotychczasowym spa-ringpartnerem - przyznał trener Jacek Paszulewicz. - Próbowaliśmy narzuć swoje warunki, ale nie byliśmy w stanie zdominować środkowej strefy boiska. To rywale prowadzili grę. Mogliśmy stracić gola po innych sytuacjach, a nie tym przypadkowym rzucie karnym. Dla mnie Arka jest głównym faworytem do awansu - dodał szkoleniowiec biało-zielonych.

Podczas sparingu w Olimpii testowany był holenderski napastnik Kevin Tano, ale nie zyskał akceptacji trenera.

Wczoraj cała ekipa udała się na tygodniowe zgrupowanie do Gutowa Małego. Tam podczas treningów będzie przede wszystkim szlifowana taktyka. Będą także odprawy, podczas których omawiana będzie strategia gry. We wtorek zespół poddany będzie badaniom. Dzień później odbędzie się sparing z GKS Bełchatów. W piątek zespół wraca do Grudziądza. W sobotę sparing z Bytovią.

Po blisko pięciu latach gry w Olimpii z zespołu odszedł Adam Cieśliński. - Parę rzeczy, o których nie chcę mówić, zdecydowały o mojej decyzji. Być może będę kontynuował grę w innym klubie, bo mam kilka propozycji - powiedział nam były napastnik grudziądzkiej drużyny.

DARK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.