Relikwie krwi św. Jana Pawła II w Inowrocławiu

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
(AB)

Relikwie krwi św. Jana Pawła II w Inowrocławiu

(AB)

Ks. kanonik Paweł Kowalski, proboszcz inowrocławskiej parafii pw. Chrystusa Miłosiernego wraz z delegacją parafialnej wspólnoty odebrał w Krakowie z rąk kardynała Stanisława Dziwisza relikwie krwi Świętego Jana Pawła II.

Relikwie będą przeznaczone do czci publicznej w celu pogłębienia kultu Bożego Miłosierdzia i jego apostoła św. Jana Pawła II w tej rąbińskiej parafii. (Przypomnijmy, że w miniony wtorek papież Franciszek zainaugurował Jubileuszowy Rok Miłosierdzia w Kościele).

Krew jest najcenniejszą relikwią Jana Pawła II. W Kościele określana jest mianem „pierwszego stopnia”, podobnie jak wszystkie związane z ciałem świętego czy błogosławionego.

Wprowadzenia relikwii do kościoła i rozpoczęcie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w parafii Chrystusa Miłosiernego nastąpi w niedzielę, 20 bm., podczas mszy św. o godz. 15. Uczestniczyć w niej będzie bp Bogdan Wojtuś.

Relikwie krwi papieża Polaka znajdują się w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Krew ofiarowana została osobistemu sekretarzowi Ojca Świętego kard. Stanisławowi Dziwiszowi przez lekarzy z kliniki Gemelli we Włoszech. W związku z pogarszającym się stanem zdrowia Jana Pawła II, pod koniec życia pobierano mu krew kilka razy.

(AB)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.