Rektor Filmówki w Orle [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Joanna Pluta

Rektor Filmówki w Orle [zdjęcia]

Joanna Pluta

Już dziś wieczorem wyjątkowa okazja dla bydgoskich kinomanów. O godz. 19.45 w kinie Orzeł w Miejskim Centrum Kultury będzie można się spotkać z Mariuszem Grzegorzkiem.

Mariusz Grzegorzek jest reżyserem filmowym i teatralnym, scenarzystą, scenografem i od 2012 roku rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Do Bydgoszczy przyjedzie ze swoim najnowszym filmem „Śpiewający obrusik”. Film składa się z czterech niezależnych części, w których mieszczą się między innymi czarno-biała opowieść o zagubieniu młodych ludzi oraz neurotyczna podróż przez krainę emocjonalnego i fizycznego wyniszczenia spowodowanego ucieczką w narkotyki.

To eksperyment reżyserski, który jest dyplomem aktorskim studentów łódzkiej Filmówki. Jak dotąd film zbiera bardzo pozytywne opinie. Nazywany jest wręcz wizjonerskim.

- Tego typu spotkania w naszym mieście nie zdarzają się często - podkreśla Arkadiusz Hapka, kierownik kina Orzeł. - Poza festiwalem Camerimage, Docs Against Gravity czy Animocjami spotkanie z autorem takiej klasy, jak Mariusz Grzegorzek, to duża rzadkość. Polecam Państwu tę okazję - zachęca.

Spotkanie z Mariuszem Grzegorzkiem [b]rozpocznie się dziś o godz. 19.4[5/b]. Seans z kolei zaplanowano na godz. 21.15. Bilet na film będzie kosztował 7 złotych.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.