Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Rekordowy bieg Elizy Megger

Eliza Megger (nr 47) w biegu na 2000 metrów pobiła o 0,38 sekundy rekord Polski juniorek młodszych Sofii Ennaoui (Lubusz Słubice), który ta ustanowiła Fot. PZLA.PL/Tomasz Kasjaniu Eliza Megger (nr 47) w biegu na 2000 metrów pobiła o 0,38 sekundy rekord Polski juniorek młodszych Sofii Ennaoui (Lubusz Słubice), który ta ustanowiła cztery lata temu również w hali w Spale.

Znakomicie w Halowych Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów spisali się lekkoatleci Olimpii Grudziądz zdobywając trzy medale.

Areną trzydniowych zmagań była hala sportowa Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Wśród startujących zawodników nie zabrakło reprezentantów Olimpii Grudziądz i Nadwiślanina Chełmno. Więcej powodów do dumy mieli trenerzy grudziądzkich biegaczy. Ich podopieczni wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny.

Jedną z bohaterek mistrzostw została Eliza Megger, która była najlepsza w biegu na 2000 m juniorek młodszych przy okazji bijąc rekord Polski w tej kategorii wiekowej. Pochodząca z War-ubia biegaczka uzyskała czas 6:15;21. Na mecie wyprzedziła Dagmarę Cybulską (Mazowsze Teresin) - 6:21;78 oraz Julię Dias (Zorza Gdynia) - 6:32;23.

Drugie złoto wywalczył w biegu na 600 m juniorów młodszych Patryk Korycki, który w finale „A” uzyskał czas 1:21;98 bijąc swoją życiówkę.

- Bieg był bardzo wymagający - powiedział tuż po nim dla PZLA.pl Patryk Korycki. - Było trochę przepychanek na łukach, ale na szczęście udało mi się utrzymać. I zrobiłem, co w mojej mocy, żeby wygrać.

Podopieczny Jarosława Czubaszka zdradził, że kolejnym dla niego celem jest zdobycie minimum na mistrzostwa Europy.

W tej samej konkurencji blisko medalu był także Paweł Lisewski z Chełmna, ale ostatecznie zajął 4. miejsce - 1:24;72. Do brązu zabrakło mu dwóch sekund.

Trzeci krążek, srebrny, dla klubu z Grudziądza zdobyła juniorka Michalina Kowalska, która była druga w biegu na 800 m z czasem 2:15;93. Minimalnie szybsza od niej była jedynie Angelika Sarna (Victoria Stalowa Wola) - 2:15;48.

O pechu może mówić gru-dziądzanka Julia Strojna, która w biegu na 60 m przez płotki miała czwarty czas eliminacji, ale w finale „A” zaliczyła falstart i została zdyskwalifikowana.