Rejestracja w sieci skróci kolejki po paszport. A te obecnie są bardzo długie!

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Małgorzata Wąsacz

Rejestracja w sieci skróci kolejki po paszport. A te obecnie są bardzo długie!

Małgorzata Wąsacz

Biura paszportowe w regionie przeżywają oblężenie. Wiele osób jest odprawianych z kwitkiem. Problem ma rozwiązać rejestracja internetowa. Ruszy jeszcze przed wakacjami.

Pani Monika z Bydgoszczy w ubiegłym tygodniu chciała złożyć wniosek o paszport. - Byłam w biurze paszportowym przed 8. Nie spodziewałam się, że kolejki są aż tak duże. Koleżanki uprzedzały mnie, bym się przygotowała na kilka godzin czekania. Mówiły też, że numerki kończą się już o godz. 9. Rozumiem, że przed wakacjami zawsze jest boom paszportowy, ale czy nie można by było przesunąć na ten gorący okres dodatkowych pracowników, by przyspieszyć kolejki. Czy jest szansa, że dziennie będzie wydawanych więcej numerków, by ludzie nie odchodzili z kwitkiem? - pyta bydgoszczanka.

Napisała też do nas pani Karolina. „Przed wakacjami chciałam wyrobić paszport dla dziecka. Jest nieletnie, więc musieliśmy być oboje z mężem w urzędzie, który rzekomo pracuje do godz. 15. O godz. 13 zostaliśmy poinformowani, że nie zostaniemy przyjęci, bo skończyły się numerki na dziś. Takich ludzi jak my było bardzo wielu. Jedna pani próbuje dzieciom wyrobić paszporty. Od końca kwietnia przyjeżdża spoza Bydgoszczy z trójką dzieci. Mąż musi za każdym razem brać wolne. Chyba nie tak powinno to wyglądać, że 2 godziny przed zamknięciem ludzie odprawiani są z kwitkiem. A kolejka po numerek ustawia się pod urzędem już od godz. 6 rano. Nikt z urzędników nie raczy nawet poinformować w jaki sposób można rozwiązać tę sytuację, która panuje na ul. Konarskiego” - czytamy w mailu.

Więcej o sprawie czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Wąsacz

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.