Recydywista-gwałciciel zaatakował dwie osoby

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
(PAK)

Recydywista-gwałciciel zaatakował dwie osoby

(PAK)

Chłopiec i mężczyzna ofiarami seksualnej napaści. W centrum Torunia!

Chłopiec i dorosły mężczyzna padli ofiarą seksualnego zwyrodnialca, który w ostatnich dniach zaatakował w okolicy Gór Piekarskich w Toruniu.

Ze względu na dobro postępowania i ochronę ofiar, organy ścigania nie udzielają szczegółowych informacji. Wiadomo, że zwyrodnialec zaatakował 12 i 14 sierpnia, najprawdopodobniej w okolicy kompleksu zieleni między ulicami Słowackiego a Kraszewskiego.

Najpierw jego ofiarą w środku dnia padł nieletni, który potem trafił do szpitala.

Po dwóch dniach zboczeniec z rana wykorzystał upojenie alkoholowe i brak możliwości obrony dorosłego mężczyzny, którego zgwałcił. W przypadku nieletniego chodzi o tzw. inne czynności seksualne, ale niewykluczone, że zarzuty zostaną zmienione po badaniu charakteru obrażeń ofiary. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach gwałciciel został zatrzymany.

Policjanci dostarczyli przedwczoraj 55-letniego mężczyznę do sądu, który przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu. Tam 55-latek poczeka na proces.

- Mężczyzna był wcześniej karany i będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa - informuje Judyta Głowacka, szefowa Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód. Oznacza to, że w ciągu pięciu ostatnich lat gwałciciel odsiadywał wyrok za podobne czyny, ale dokonane w innym regionie. Za przestępstwo w warunkach tzw. recydywy i wobec osoby nieletniej grozi mu od co najmniej 5 do nawet 18 lat więzienia.

To kolejny w niedługim czasie przypadek, gdy sprawcą gwałtu jest recydywista.

W lipcu Sąd Apelacyjny w Gdańsku zaostrzył wyrok Sądu Okręgowego w Toruniu dla pedofila Bartosza K. W 2015 roku zboczeniec wyszedł z więzienia i tego samego dnia zgwałcił 9-letnie dziecko. Do gwałtu doszło w październiku 2015 roku. Po wyjściu z Zakładu Karnego w Sztumie Bartosz K. pojechał do rodzinnego Grudziądza. Tam, jak zarzuca mu prokuratura, zaatakował i zgwałcił chłopca. Został szybko zatrzymany. Miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podwyższył karę dla zwyrodnialca do 10 lat więzienia.

Autor: (PAK)

(PAK)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.