Razem przystroją świąteczne drzewko

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Katarzyna Dworska

Razem przystroją świąteczne drzewko

Katarzyna Dworska

Przyniosą własnoręcznie przygotowane ozdoby. Mieszkańcy gminy już od czterech lat wspólnie ubierają choinkę w Żołędowie.

Na to wyjątkowe spotkanie przychodzą całe rodziny. Tradycją stało się wspólne ubieranie świątecznego drzewka przy skrzyżowaniu ul. Wierzbowej i Bydgoskiej w Żołędowie. - Na taki pomysł wpadłyśmy cztery lata temu - mówi Joanna Kanabaj - Nowak, opiekun świetlicy w Żołędowie. - Przede wszystkim chodziło nam o wspólne spędzenie czasu i integrację osób mieszkających w naszej gminie. Taka akcja się spodobała i kontynuujemy ją każdego roku w okolicach Mikołajek.

Tym razem bożonarodzeniowe dekoracje zyska świerk, który już kilka dni temu pojawił się przy skrzyżowaniu. Ufundował go jeden z mieszkańców. Chętni mogą zabrać ze sobą własnoręcznie wykonane ozdoby.

Wspólne ubieranie choinki zaplanowano na dzisiaj na godz. 18. Następnie wszyscy przeniosą się do żołędowskiej świetlicy na gorącą herbatę i ciasto.

- Odwiedzi nas także św. Mikołaj, który przywiezie drobne upominki dla najmłodszych - zachęca Kanabaj - Nowak. - Razem też będziemy przygotowywać niespodzianki. W zeszłym roku były to świąteczne pierniczki.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.