Razem do Chomiąży!

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
(szym), (iwo)redakcja.znin@pomorska.pl

Razem do Chomiąży!

(szym), (iwo)redakcja.znin@pomorska.pl

- Mimo zmiennej aury warto było się wybrać w tę trasę - komentowali uczestnicy rajdu rowerowego do Chomiąży Szlacheckiej i z powrotem.

„Kujawsko - Pomorskie na rowery!“ - po raz drugi w stolicy Pałuk tę imprezę zorganizowały instytucje: Starostwo Powiatowe w Żninie oraz Urząd Marszałkowski w Toruniu. Jej celem jest promocja turystyki rowerowej w naszym województwie.

Na starcie tegorocznego rajdu pod żnińską Basztą ustawiło się ponad dwustu rowerzystów (zapisanych było jeszcze raz tyle - ale prawdopodobnie pogoda nie pozwoliła wziąć udziału). Uczestnicy tej rodzinnej eskapady z rynku pojechali do Podgórzyna, Wenecji, dalej drogą na Folusz do Łysinina. Wycieczka zawitała do Ośrodka Rehabilitacyjno - Wypoczynkowego „Gród Piasta“ w Chomiąży Szlacheckiej. Po chwili odpoczynku ( i konkursach z nagrodami) wrócili do Żnina, gdzie w ośrodku PTTK przy ul. Szkolnej podsumowano wyjazd. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Akcja „Kujawsko - Pomorskie na rowery“ wcale się jednak nie skończyła! 26 czerwca szykuje się kolejna odsłona.

- Pojedziemy urokliwą trasą przez Brodnicki Park Krajobrazowy. Droga będzie liczyła około 20 km - zachęcają organizatorzy na Facebooku (profil pod tą samą nazwą jak akcja).

Początek o godz. 11 z plaży miejskiej przy ul. Niskie Brodno, wzdłuż jeziora Bachotek, przy jeziorach Bartno, Strażym, dalej do Zbiczna i powrót niedawno oddaną ścieżką rowerową do Brodnicy. Tradycyjnie i tutaj na pierwszych 300 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe - numer startowy, pamiątkowa koszulka oraz talon na posiłek na mecie. Wszyscy otrzymają medale, szczęśliwcy - nagrody w konkursach, w tym rower! Szczegóły: kujawsko-pomorskienarowery.pl.

Autorzy: (szym), (iwo)

(szym), (iwo)redakcja.znin@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.