Razem dla Świecia będzie aktywizować seniorów. Pojadą m.in. do teatru

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Razem dla Świecia będzie aktywizować seniorów. Pojadą m.in. do teatru

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Opozycyjne wobec burmistrza Pogody ugrupowanie dostało pieniądze od marszałka na aktywizację seniorów z gminy Świecie.

Anna Chabowska i Janusz Fiał- kowski w imieniu Stowarzyszenia Razem dla Świecia podpisali w czwartek umowę z Piotrem Całbeckim, marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki temu samorząd województwa przekaże stowarzyszeniu 4 tys. złotych na projekt pod nazwą: „Starość też radość”.

W jego ramach 25 seniorów z gminy Świecie skorzysta z działań aktywizacyjnych.

- Seniorzy wyjadą do filharmonii, teatru muzycznego oraz parku rozrywki w Myślęcinku - wyliczają członkowie stowarzyszenia. Ponadto skorzystają z porad stylistki oraz fryzjerki, a także dowiedzą się na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów kredytowych, jak skutecznie obniżyć wydatki na leki.

- Wszyscy przejdą szkolenie biblioteczne, a chętni również szkolenie z zasad obsługi komputera - kontynuują społecznicy. Realizacja projektu rozpoczyna się w w środę uroczystym spotkaniem przy kawie i cieście w restauracji Stare Miasto.

- Latem czeka naszych seniorów jeszcze piknik integracyjny, a cały projekt zakończy się we wrześniu - dodają z Razem dla Świecia.

To już kolejna inicjatywa, gdzie Anna Chabowska, miejska radna Razem dla Świecia, udowadnia, że nieobcy jest jej los osób starszych. W czerwcu składała interpelację, w której postulowała montaż windy w Urzędzie Miejskim. Dzięki temu, że w sprawie lobbowały również inne ugrupowania rady, dźwig w końcu w magistracie się pojawił. Trwa montaż.

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.