Razem dbajmy o to, by nasza gmina była bezpieczniejsza

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Razem dbajmy o to, by nasza gmina była bezpieczniejsza

Jolanta Młodecka

Spotkali się władze gminy, policjanci, radni i przedstawiciele organizacji działających w gminie, by porozmawiać o tym, jak poprawić bezpieczeństwo.

W urzędzie gminy w Topólce zorganizowano spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w regionie. Inicjatorem spotkania był kierownik miejscowego posterunku policji oraz radni z komisji bezpieczeństwa.

W spotkaniu wzięli udział wójt Marek Dybowski, Stanisław Borkowski, przewodniczący Rady Gminy, radni z komisji bezpieczeństwa, kierownik posterunku policji w Topólce asp. szt. Artur Kmiecikowski, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciel agencji ochrony „Hunters”, dyrekcja miejscowego banku oraz mieszkańcy.

Impulsem do spotkania były ostatnie włamania oraz kradzieże, które odnotowano na terenie gminy Topólka. Kierownik posterunku Artur Kmiecikowski omówił aktualny stan bezpieczeństwa na podległym mu terenie. Mówił o działaniach podejmowanych przez mundurowych, by poprawić bezpieczeństwo.

W dyskusji uczestnicy spotkania zgłaszali uwagi i pomysły dotyczące poprawy bezpieczeństwa w gminie. - Sami policjanci nie zapobiegną wszystkim zdarzeniom kryminalnym. Bardzo często sprawdza się stare powiedzenie, że „okazja czyni złodzieja”. Dlatego też tak ważna jest współpraca policji z mieszkańcami oraz właściwe zabezpieczenie swego mienia, np. poprzez montaż monitoringu i alarmu - podkreślił asp. szt. Artur Kmiecikowski.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu radziejowskiego o informowanie o wszystkich podejrzanych osobach, bądź pojazdach, zauważonych w pobliżu domów lub gospodarstw, sklepów i innych obiektów.

Posterunek Policji w Topólce - dzielnicowy st. asp. Robert Zarębski, tel. 54 231 85 30, kom. 786 859 062.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.