Ratusz ma wizję szkoły, ale jej nie zdradza. Na razie

Czytaj dalej
Fot. Renata Kudeł
Renata Kudeł

Ratusz ma wizję szkoły, ale jej nie zdradza. Na razie

Renata Kudeł

Nauczyciele z IV LO zarzucają władzom oświatowym m.in., że chcą bez rozmów z nimi wygasić liceum. - To nieprawda - ripostuje wiceprezydent.

Wczoraj w ratuszu wiceprezydent Barbara Moraczewska, odpowiedzialna za oświatę, przedstawiła sytuację dwóch włocławskich szkół: Gimnazjum nr 9 i IV Liceum Ogólnokształcącego. - W obu przypadkach mamy do czynienia z efektami niżu demograficznego - twierdzi wiceprezydent Moraczewska. Ale nie tylko.

- Nasze propozycje likwidacji czy wygaszenia w przypadku obu tych szkół były poprzedzone dokładną analizą - zapewnia Agnieszka Białopiotrowicz, dyrektorka wydziału edukacji.

Przedstawia m.in. prognozy demograficzne GUS do 2019 r. Mówi także o słabym naborze na rok szkolny 2015/2016, wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz wynikach matur. - Te dane wiele mówią - twierdzi dyrektor Białopiotrowicz. Niestety, nie w obronie utrzymania obu placówek. Co do IV LO to mówi się o jego stopniowym wygaszaniu.

- Ewentualnym, bo bierzemy pod uwagę także inne rozwiązania - mówi Barbara Moraczew-ska. Zwraca uwagę na, jej zadaniem, przekłamania zawarte w liście otwartym nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi. - To nieprawda, że w innych szkołach, kosztem „Baczyńskiego”, są trzydziestoczteroosobowe klasy pierwsze - podkreśla wiceprezydent. - Nieprawdą jest też, że nie mamy pomysłu na szkołę, która się wyludnia. Mamy, ale poczekamy na wizję samej placówki. Wtedy omówimy obie.

Jak twierdzi wiceprezydent, były rozmowy o przyszłości liceum, m.in. z dyrektorką placówki. Nauczyciele nie powinni być zaskoczeni.

Renata Kudeł

Najchętniej zajmuję się kulturą, sztuką, edukacją. Najciekawsi w mojej pracy są ludzie - ci mniej i bardziej znani, ale mający w życiu coś, co ich wyróżnia. Pasję, talenty, chęć niesienia pomocy innym. Najpiękniejsi są cisi bohaterowie, nawet ci niedzisiejszy, niemedialni. Pisać o nich to przywilej tego zawodu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.