Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

mc, Redakcja

Raport z escape roomów w Kujawsko-Pomorskiem: ukryte gaśnice, zamknięte drzwi i groźba pożaru

Escape roomy działają w wielu miastach w regionie. Eksperci są zdania, że dla tego typu obiektów powinno się wprowadzić standardy, które obowiązują miejsca Fot. Paweł Relikowski Escape roomy działają w wielu miastach w regionie. Eksperci są zdania, że dla tego typu obiektów powinno się wprowadzić standardy, które obowiązują miejsca rozrywki, jak kina, czy teatry
mc, Redakcja

Tragedia w Koszalinie uświadomiła, że gra w ucieczkę z pokoju zagadek może zamienić się w walkę o życie. Strażacy, strażnicy miejscy i inspektorzy budowlani prześwietlili escape roomy w Kujawsko-Pomorskiem. Dopatrzyli się aż 158 nieprawidłowości.

Po koszmarze, jaki wydarzył się w koszalińskim tzw. escape roomie, czyli pokoju zagadek, gdzie w pożarze zginęło 5 młodych dziewcząt, odbyły się kontrole tego typu obiektów.

W Kujawsko-Pomorskiem strażacy w ostatnich dniach weszli do 31 lokali, w których mieści się 68 niezależnych escape roomów.

W Kujawsko-Pomorskiem strażacy w ostatnich dniach weszli do 31 lokali, w których mieści się 68 niezależnych escape roomów. Wnioski z tych kontroli są przerażające.

Czytajcie o tym w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

mc, Redakcja

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Więc wychodzi na to, że mimo iż są to obiekty publiczne, to przed oddaniem do użytku nie podlegały żadnym przepisom, ani kontrolom i każdy właściciel / projektant miał całkowitą dowolność. A przecież inne obiekty muszą najpierw przejść pozytywną kontrolę nadzoru budowlanego oraz straży, czasami i innych służb. A widać, że projektantom oraz wykonawcom pozostawiono całkowitą dowolność w budowie lub dostosowaniu takiego obiektu. Coś mi się wydaje, że po zakończeniu kontroli w całym kraju wprowadzone zostaną o wiele bardziej restrykcyjne przepisy odnośnie bezpieczeństwa i wtedy na pewno będzie bardziej bezpiecznie, ale z drugiej strony przestanie się to opłacać dla części prowadzących / właścicieli, ponieważ niestety bezpieczeństwo kosztuje. I nie chodzi tu tylko o koszt dodatkowej gaśnicy.

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.