Rajd rowerowy dla chorych na nowotwór. Pionierska inicjatywa z Grudziądza

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Rajd rowerowy dla chorych na nowotwór. Pionierska inicjatywa z Grudziądza

Daniel Dreyer

- Chodzi o to, aby pokazać ludziom, że jednak można, że nie ma rzeczy niemożliwych - mówi Grzegorz Rakowiecki, inicjator rajdu rowerowego „Rozjechać szpiczaka”. Udział w nim wzięli chorzy z całego kraju. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce!

62-letni Grzegorz Rakowiecki o tym, że choruje na szpiczaka dowiedział się w 2017 r. To rzadki nowotwór hematologiczny. Grudziądzanin rozpoczął z nim walkę, leczenie. Pomógł mu autoprzeszczep. Po nim mógł wrócić do pracy i na rower. Bo pan Grzegorz jest aktywnym członkiem grudziądzkiego Klubu Turystyki Kolarskiej PTTK „Kalinka”.

- Grzegorz nie dopuszcza do siebie myśli, że jest chory. Jest pozytywnie zakręcony - mówią Wiesława Kurek i Arkadiusz Skrzypek, znajomi z „Kalinki”.

Na „chemię” pojechał rowerem. Z Grudziądza do... Poznania

Właśnie za sprawą pana Grzegorza, zrodził się pomysł zorganizowania rajdu rowerowego dla pacjentów chorujących na szpiczaka.

Więcej o idei, która przyświecała organizatorom i uczestnikom rajdu po zdrowie „Rozjechać szpiczaka” - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.