Rafał Bruski chce kandydować po raz trzeci na prezydenta

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Anna Stasiewicz

Rafał Bruski chce kandydować po raz trzeci na prezydenta

Anna Stasiewicz

Od prawie dwóch kadencji zarządza ósmym miastem w Polsce, a chce kandydować po raz trzeci. Współpracownicy mówią, że jest wymagający, ale jednocześnie nie stwarza dystansu.

Rafał Bruski urodził się 1 lipca 1962 roku w Bydgoszczy. W 1981 roku zdał maturę w VI Liceum Ogólnokształcącym i rozpoczął studia w Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Ukończył je z tytułem zawodowym magistra inżyniera na wydziale nawigacyjnym.

Znad Brdy na morze

Zrobił także studia licencjackie na kierunku finanse i bankowość na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i prawa podatkowego Unii Europejskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2005 roku zdał egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu doradcy podatkowego.

Od 1986 do 1992 roku Rafał Bruski pracował w Polskich Liniach Oceanicznych jako oficer nawigator. Od 1994 do 2005 był zatrudniony w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy, a od 1998 roku jako inspektor kontroli skarbowej. Prowadził też kancelarię doradztwa podatkowego.

Na początku XXI wieku Rafał Bruski rozpoczął swoją przygodę z samorządem. W latach 2006-2007 był zastępcą prezydenta Bydgoszczy (prezydentem był wtedy Konstanty Dombrowicz), odpowiedzialnym m.in. za strategię i rozwój miasta, pozyskiwanie funduszy unijnych, obsługę inwestorów, edukację oraz sport. 29 listopada 2007 roku został powołany na stanowisko wojewody kujawsko-pomorskiego.

Jak przebiega kariera Rafała Bruskiego? Co mówi sam o sobie? Jakie ma hobby? A co mówią o Rafale Bruskim jego współpracownicy? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.