Rady Urzędu Regulacji Energetyki, czyli solidny bezpiecznik na dobry urlop

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Marek Weckwerth

Rady Urzędu Regulacji Energetyki, czyli solidny bezpiecznik na dobry urlop

Marek Weckwerth

Odłącz urządzenia elektroniczne od zasilania, uważaj na nieuczciwych sprzedawców energii elektrycznej i gazu. I zapłać rachunki – radzi Urząd Regulacji Energetyki i przypomina o kilku prostych zasadach.

3 lipca weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo Energetyczne, która wprowadza m.in. zakaz zawierania umów sprzedaży energii elektrycznej i gazu z odbiorcami w gospodarstwach domowych poza lokalem przedsiębiorstwa, czyli w tzw. formule door-to-door.

- Agresywna polityka sprzedaży bezpośredniej prowadziła od lat do wielu nieprawidłowości i poważnego narażania interesu finansowego odbiorców – przypomina Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE. - Przedstawiciele handlowi wykorzystywali niewiedzę odbiorców, w szczególności osób starszych, i skłaniali ich do zawarcia niekorzystnej umowy. Często zdarzało się, że umowy były zawierane przez konsumenta pochopnie, bez dostatecznego przemyślenia.

Urząd Regulacji Energetyki przypomina o kilku prostych zasadach, których przestrzeganie pozwoli odbiorcom energii i gazu uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po powrocie z wakacji. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.