Radwańska zaprasza do gry

Czytaj dalej
Fot. havas sports entertainment
Natalia Pawlak

Radwańska zaprasza do gry

Natalia Pawlak

Już w najbliższa sobotę bydgoski Stary Rynek zamieni się w kort tenisowy. Najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli zacząć swoją przygodę z tym sportem.

BGŻ BNP Paribas Dzieciaki do Rakiet to ogólnopolski cykl jednodniowych imprez sportowych dla dzieci. Zajęcia odbywają się na miejskich rynkach i polegają na lekcjach pokazowych tenisa dla najmłodszych. Okazję do przeżycia przygody z tenisem będą mieli młodzi mieszkańcy Legnicy (23.07), Zamościa (30.07), Gorzowa (6.08), Tarnowa (13.08), Piotrkowa Trybunalskiego (27.08), Płocka (3.09) oraz Kalisza (10.09). Pierwsza odsłona tego cyklu odbędzie się w naszym mieście już w najbliższą sobotę.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00. Zajęcia zostały dopasowane do dzieci w trzech kategoriach wiekowych (5-6 lat, 7-9 lat i 10-12 lat). Lekcje pokazowe dla najmłodszych będą trwały po 45 minut dla określonej grupy wiekowej. Przeplatane zostaną grami i zabawami tenisowymi. Każdy rodzic może zapisać swoje dziecko na zajęcia za pośrednictwem strony internetowej dzieciakidorakiet. pl. Należy wypełnić specjalny formularz, by zapisać dziecko do określonej kategorii wiekowej. Organizatorzy wyszli również na przeciw osobom, które zapiszą swoje dzieci dopiero w dniu zawodów. Lekcja pokazowa dla takich dzieci odbędzie się od godziny 15.15 do 16.00. Na czas trwania zajęć każde dziecko zostanie wyposażone w sprzęt tenisowy. Przewidziane zostały także upominki dla uczestników, które zostaną wręczone na zakończenie imprezy. W razie niepogody przygotowane zostały lokalizacje awaryjne, gdzie zajęcia obędą się normalnie. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach, organizatorzy proszą o poinformowanie ich o tym fakcie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Do wzięcia udziału w akcji najmłodszych zachęca najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska: - Tenis to przygoda mojego życia, która zaczęła się jeszcze wtedy, kiedy byłam dzieckiem. Wy też możecie przeżyć taką przygodę. Zapraszam was do udziału w akcji Dzieciaki do Rakiet. Może kiedyś spotkamy się na wielkim szlemie - mówi do najmłodszych Radwańska w oficjalnym zaproszeniu zamieszczonym na stronie akcji. Radwańska nie przyjedzie do Bydgoszczy, gdyż jest zajęta, ale choć w ten sposób, chce zachęcić dzieci do uprawiania tego sportu. A przede wszystkim tych, którzy nie trzymali jeszcze rakiety w ręce.

Nie sposób odrzucić takiego zaproszenia. Tenis cieszy się ogromną popularnością na świecie, jednak w Polsce nadal potrzebuje bodźców, które mogłyby dać mu większy rozgłos. Tym bardziej akcja skierowana do dzieci jest dobrym sposobem na zaszczepienie tenisowej pasji już od najmłodszych lat. Możliwość uczestnictwa w lekcji pokazowej zarówno dzieci, jak i rodziców, to doskonała okazja do zapoznania się z regułami tego sportu i możliwość, by aktywnie i rodzinnie spędzić czas.

Nad stroną sportową imprezy czuwa Polski Związek Tenisowy. Na terenie naszego województwa nad organizacją czuwa prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Tenisowego, pani Regina Sokołowska. Dzięki zaangażowaniu PZT dzieci będą mogły spróbować swoich sił w tenisie pod okiem doświadczonych trenerów.

W związku z głównym celem całego przedsięwzięcia, czyli popularyzacją tenisa w naszym kraju, organizatorzy postanowili wyróżnić miasta, które dołączyły do akcji. Wybrana placówka edukacyjna otrzyma od organizatorów profesjonalny sprzęt do nauki gry w tenisa. Sfinansowany zostanie także kurs instruktorski dla nauczyciela. Szkolenie zostanie poprowadzone przez specjalistów z Polskiego Związku Tenisowego, w ramach programu Tennis 10. Program ten został stworzony przez Międzynarodową Federację Tenisa i polega na popularyzacji tego sportu właśnie wśród dzieci i młodzieży.

Impreza została objęta patronatem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Autor: Natalia Pawlak

Natalia Pawlak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.