Radny z Włocławka proponuje panel obywatelski

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Justyna Trawczyńska

Radny z Włocławka proponuje panel obywatelski

Justyna Trawczyńska

Panel obywatelski we Włocławku? Pomysł na jego utworzenie trafił już do prezydenta. Ma być odpowiedzią na brak zainteresowania konsultacjami.

Radny Krzysztof Kukucki proponuje, aby w mieście powstał panel obywatelski. Jest to jego odpowiedź na konsultacje społeczne organizowane przez urząd miasta, które cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem mieszkańców.

Radny złożył już interpelację do prezydenta w sprawie panelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zdaniem inicjatora, władze miasta będą wiedziały, czego potrzebują mieszkańcy Włocławka. Jako przykład takiego rozwiązania radny podaje Olsztyn, w którym panel już wprowadzono.

Jak to funkcjonuje? Do udziału w panelu zapraszana jest bardzo duża, reprezentatywna grupa mieszkańców. Uczestnicy panelu regularnie biorą udział w badaniach ankietowych dotyczących różnych kwestii istotnych dla mieszkańców, np. edukacji, transportu, kultury, czystości miasta. Dzięki temu władze zyskują rzetelną wiedzę na temat potrzeb i opinii mieszkańców. Mogą też obserwować, jak zmieniają się w czasie wyrażane oczekiwania i oceny.

Czy panel powstanie? Decyzja należy do prezydenta.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.