Radny powiatowy walczy o unijną kasę dla ogrodów działkowych w Inowrocławiu

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Radny powiatowy walczy o unijną kasę dla ogrodów działkowych w Inowrocławiu

Dominik Fijałkowski

- Działkowcy stanowią dużą grupę mieszkańców regionu. Prowadzone przez nich ogrody to nasze zielone płuca - podkreśla Jacek Olech, radny Rady Powiatu Inowrocławskiego.

Samorządowiec zwraca jednocześnie uwagę na problemy działkowców, a przede wszystkim na brak środków zewnętrznych, które mogliby oni przeznaczyć na inwestycje na terenie ogrodów działkowych.

- W ogrodzie "Irena" w Inowrocławiu odbyło się spotkanie z panią Barbarą Kokot, prezesem Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Bydgoszczy. Zwróciła uwagę, że różne stowarzyszenia mogą ubiegać się o pieniądze z różnych programów, ale działkowcy mają z tym duży problem - dodaje radny.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.