Dominik Fijałkowski

Radny opozycji pyta, ile wydano w Inowrocławiu na gadżety

Przez 2 lata nasz ratusz wydał na gadżety tysięczną część tegorocznego budżetu. Dużo to, czy mało? Fot. Dominik Fijałkowski Przez 2 lata nasz ratusz wydał na gadżety tysięczną część tegorocznego budżetu. Dużo to, czy mało?
Dominik Fijałkowski

Ratusz przedstawił listę zakupów. Kosztowały 231810 zł i 35 gr.

- Dwa lata temu w inowrocławskim ratuszu został utworzony Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej. Z informacji jakie uzyskałem wynika, że przez dwa lata na gadżety wydano tam już prawie 232 tysiące złotych - mówi radny miejski Marcin Wroński, lider Nowego Inowrocławia.

Na początku bieżącego miesiąca Wroński złożył interpelację. Poprosił prezydenta miasta: „(...) o podanie wszystkich wydatków na materiały promocyjne jakie Urząd Miasta wydał od czasu powstania Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej do chwili obecnej. Proszę podać rodzaje gadżetów, ceny ich zakupu i firmy, od których były one zakupione”.

Powodem wystąpienia była informacja o tym, że w najbliższym czasie ratusz chce wydać 73 tysiąc złotych na zakup materiałów promocyjnych.

Urząd Miasta, który często w przypadku podobnych pytań radnych nabierał wody w usta, tym razem postanowił zagrać w otwarte karty i przedstawił Wrońskiemu długą listę zakupów z konkretnymi kwotami. Są na niej: teczki, notesy, torby papierowe, zestawy piśmiennicze, bidony, pamięci usb, parasole automatyczne, smycze reklamowe, czapki z daszkiem, kredki, breloczki do kluczy, notesy magnetyczne, notesy z karteczkami, plecaki, ramki do tablic rejestracyjnych, szklanki, opaski odblaskowe, breloczki metalowe, długopisy, notesy z karteczkami samoprzylepnymi, kolorowanki z notesem, zestawy karteczek memo, pióra, długopisy z laserem, woreczki dekoracyjne, flagi, maskotki wiewiórki, flagietki papierowe, koszulki reklamowe, sole i mydła reklamowe, kubki reklamowe, zawieszki odblaskowe i znaczki typu „pins”. Łączna kwota zakupów wyniosła 231810 zł i 35 gr. W odpowiedzi wymieniono też nazwy sześciu firm, które dostarczyły materiały.

- W najbliższym czasie ratusz planuje zakup kolejnych gadżetów za 73 tysiące złotych. Łączne wydatki na ten cel przekroczą za chwilę 300 tysięcy. Można za to kupić na rynku wtórnym w Inowrocławiu dwa mieszkania - komentuje radny.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.