Radny interpeluje, a prezes sprawę zna

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fjałkowski
Dominik Fijałkowski

Radny interpeluje, a prezes sprawę zna

Dominik Fijałkowski

Zdaniem Jacka Olecha, trzeba przywrócić postój taksówek na osiedlu Piastowskim w Inowrocławiu. Prezes KSM zauważa, że muszą o to wystąpić taksówkarze.

Radny powiatowy Jacek Olech zwrócił się z interpelacją do władz Inowrocławia. - Proszę o pomoc i podjęcie mediacji z zarządem Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu w sprawie postoju taksówek osobowych na osiedlu Piastowskim - streszcza swoje wystąpienie samorządowiec.

Olech przypomniał, że jakiś czas temu na ulicy prostopadłej do Łokietka (w okolicy ronda) zostały zlikwidowane oznakowania służące wydzieleniu postoju. Teren ten pozostaje w administracji Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu.

- Osiedle Piastowskie jest gęsto zabudowane i trudno tam nie tylko o odpowiednie miejsca postojowe dla samochodów osobowych, ale także i dla tych wykonujących przewóz zarobkowy. Uważam jednak, że dla tak dużego osiedla miejsce na postój dla taksówek jest bardzo potrzebne. Nie wszyscy o każdej porze mogą korzystać z własnych samochodów. Taksówka bywa w takiej sytuacji niezbędna - podkreśla radny. Wyraża przy okazji wiarę w to, że prezydent Inowrocławia wspólnie z prezesem KSM doprowadzą do wydzielenia miejsca dla taksówek na Piastowskim.

Interpelację radnego władze miasta przekazały do Jana Gapskiego, prezesa KSM. Ten zauważył, że spółdzielnia doskonale rozumie potrzebę wydzielenia miejsc pod takie postoje na osiedlach. Jednak trzeba tego dokonać tak, aby nie było to rozwiązanie doraźne tylko na wiele lat.

Prezes Gapski zauważył, że przed radnym Olechem sprawę postoju taksówek zgłosił Michał Jaśtak, przewodniczący zarządu osiedla Piastowskiego. Ustalono wtedy, że problem trzeba załatwić na nowych zasadach, ponieważ już w 2001 roku wygasło porozumienie pomiędzy miastem a spółdzielnią, na podstawie którego wspólnie wskazywano miejsca pod postoje.

Obecnie działania takie może podjąć spółdzielnia. Aby tak się stało, z wspólnym wnioskiem o wydzielenie postoju w miejscu wcześniej zajmowanym powinny wystąpić do KSM korporacje taksówkarskie. W takiej sytuacji do ustalenia pozostanie tylko liczba miejsc postojowych i ewentualne koszty wytyczenia strefy postoju.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.