Radny dalej chce 35 milionów na gruntówki

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Radny dalej chce 35 milionów na gruntówki

Mateusz Mazur

Bogdan Dzakanowski zapowiada, że jeśli prezydent nie zarezerwuje tej kwoty w budżecie, będzie zmuszony podjąć kroki prawne.

Radny Bogdan Dzakanowski nadal podejmuje temat uchwały na jednej z sesji, która odbyła się we wrześniu. Wówczas politycy opozycji zadecydowali, aby w budżecie miasta zarezerwować 35 milionów złotych rocznie na utwardzanie ulic gruntowych. Głosowanie zostało jednak zbojkotowane przez radnych koalicji, a sprawa znalazła swój finał w Regionalnej Izbie Obrachunkowej.

Radny w interpelacji do prezydenta Rafała Bruskiego informuje, że RIO nie unieważniła uchwały. - (...) oczekuję zatem jednoznacznego wpisania do budżetu przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy kwoty co najmniej 35.000.000 zł. zgodnie z wolą mieszkańców i radnych. Nie wpisanie tej kwoty będzie złamaniem prawa przez Prezydenta jeśli się to stanie będę zmuszony podjąć kroki prawne i społeczne, aby przywrócić prawo i samorządność w Bydgoszczy” - czytamy w piśmie do prezydenta.

- Oprócz wielkich programów inwestycyjnych również duże problemy małych społeczności wydające się, że są bez znaczenia dla wielkich pomysłów, wymagają też chwili refleksji żeby nie przekreślać społecznej aktywności i dotyczącej samorządności lokalnej - napisał dalej w interpelacji radny Dzakanowski.

Ale prezydent Bruski w ubiegłym tygodniu przedstawił już, jak ma wyglądać modernizacja gruntówek w mieście. Będzie to zależało od sześciu kryteriów, między innymi roku nadania nazwy ulicy, liczby mieszkańców i zagrożenia powodziowego.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.