Radni zgodzili się na zamknięcie szkoły we Włocławku [interaktywna infografika]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowsk
Małgorzata Goździalska

Radni zgodzili się na zamknięcie szkoły we Włocławku [interaktywna infografika]

Małgorzata Goździalska

Wszystko wskazuje na to, że Gimnazjum nr 9 zostanie zlikwidowane 31 sierpnia br. Radni na ostatniej sesji podjęli uchwałę w tej sprawie.

Mając na względzie zmniejszającą się liczbę uczniów oraz możliwości finansowe miasta, włocławscy radni uznali, że zasadnym jest podjęcie uchwały o zamiarze likwidacji Gimnazjum nr 9. Z roku na rok słabnie bowiem zainteresowanie tą szkołą, co skutkuje systematycznie zmniejszającą się liczbą kandydatów do klasy pierwszej.


Gimnazjum we Włocławku
Create your own infographics

Pojedynczy uczniowie uczęszczają do innych gimnazjów we Włocławku. W tej sytuacji budynek Gimnazjum nr 9 przy ul. Wojska Polskiego jest nieracjonalnie wykorzystany.

Za zamiarem likwidacji Gimnazjum nr 9 głosowali radni PO oraz SLD. Radni PiS wstrzymali się od głosu. Teraz uchwała samorządu trafi do zaopiniowania do kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. Jeśli dojdzie do likwidacji, to uczniowie będą mieli możliwość kontynuowania nauki w Gimnazjum nr 14.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.