Radni ustalą ile będzie zarabiał prezydent Grudziądza. Jaka jest propozycja?

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Radni ustalą ile będzie zarabiał prezydent Grudziądza. Jaka jest propozycja?

Daniel Dreyer

W ratuszu Maciej Glamowski będzie zarabiał mniej niż dotychczas. I mniej niż jego poprzednik. A ile dokładnie? O tym zdecydują w środę radni Grudziądza.

Podczas środowej sesji rady miejskiej rajcy będą głosowali nad uchwałą ustalającą wysokość pensji Macieja Glamo-wskiego, nowego prezydenta Grudziądza.

Zgodnie z przepisami na wynagrodzenie prezydenta składa się kilka czynników.

Ile stażu ma prezydent? To się liczy

Projekt uchwały zawiera propozycję wynagrodzenia zasadniczego dla nowego prezydenta w wysokości 5 tys. zł, a dodatku funkcyjnego w kwocie 2,1 tys. zł. Jest także dodatek specjalny w wysokości 40 proc. łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, który wynosić ma 2,8 tys. zł.

Maciej Glamowski będzie zarabiał nie tylko mniej niż poprzedni prezydent miasta, ale także mniej niż dotychczas wpływało na jego konto. Dlaczego? Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.