Radni się dzielą, są stypendia dla uczniów

Czytaj dalej
Fot. Marcin Osman
Anna Stasiewicz

Radni się dzielą, są stypendia dla uczniów

Anna Stasiewicz

Radni Tomasz Puławski i Ireneusz Nitkiewicz z własnych diet fundują w każdym semestrze stypendia w wysokości tysiąca złotych.

Na taki pomysł dwóch radnych lewicy wpadło w ubiegłym roku. Program stypendialny ruszył zaś we wrześniu 2015 roku.

Właśnie radni wybrali kolejną parę uczniów, którzy przez pięć miesięcy będą otrzymywać stypendium od radnych.

- Naszym celem jest wspieranie zdolnych uczniów z bydgoskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych - tłumaczy Tomasz Puławski.

Jednak wyniki w nauce nie są jedynym kryterium. Na stypendium mają szansę uczniowie, którzy oprócz bardzo dobrych wyników w nauce mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz w innych dziedzinach aktywności. Dodatkowym kryterium wyboru będzie sytuacja materialna rodziny z jakich pochodzą dzieci.

Kolejną stypendystką radnego Tomasza Puławskiego została Agata Leśniewska, uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 12. Agata jest zawodniczką szkolnego klubu Tęcza, a od sezonu 2014/2015 gra w piłkarskiej reprezentacji województwa kujawsko-pomorskiego do lat 13. Młoda piłkarka ma na swoim koncie wiele sukcesów w turniejach na lokalnych i krajowych.

Z kolei Paweł Gibas, uczeń czwartej klasy o kierunku technik informatyk w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 otrzymał stypendium od radnego Ireneusza Nitkiewicza. W minionym roku szkolnym uzyskał średnią z ocen 5,0. Udzielił też pierwszej pomocy przypadkowej osobie na ulicy.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.