Radna Torunia chce specjalnej mszy św. z udziałem władz miasta w intencji ustania epidemii koronawirusa

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal/ Zdjęcie ilustracyjne
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Radna Torunia chce specjalnej mszy św. z udziałem władz miasta w intencji ustania epidemii koronawirusa

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Radna Torunia Katarzyna Chłopecka wystąpiła do prezydenta o zorganizowanie mszy świętej w intencji ustania epidemii koronawirusa z udziałem władz miasta. - Czy to jedyne antidotum PiS na to co się dzieje? - pyta w odpowiedzi Bartosz Szymański, lider Nowoczesnej w Toruniu.

"Zwracam się z wnioskiem o zorganizowanie specjalnej Mszy Świętej z udziałem władz miasta Torunia w intencji ustania epidemii koronawirusa i zawierzenia mieszkańców Torunia Matce Bożej" - z taką prośbą Katarzyna Chłopecka, radna miasta Torunia, zwróciła się do prezydenta miasta Michała Zaleskiego.

Pismo Katarzyny Chłopeckiej sprawie odprawienia specjalnej mszy św. udostępnił na swoim profilu na Facebooku Bartosz Szymański, koordynator struktur Nowoczesnej w Toruniu.

Bartosz Szymański z Nowoczesnej w komentarzu pisze tak:

"Czy to jedyne antidotum PiS na to, co dzieje się w Polsce i w Toruniu w czasie szalejącej pandemii SARS-CoV-2? Przy zapaści finansów krajowych i lokalnych, zbliżającym się kryzysie i ogólnym bałaganie w kraju, głównie przez niechlujstwo i zaniedbania PiS. Po skandalicznej decyzji, prawnie kontrowersyjnego Trybunału Konstytucyjnego, wyprowadzającej ludzi na ulicę w walce o swoje prawa. Napuszczaniu i skłócaniu kolejnych grup społecznych, niszczeniu wspólnot lokalnych i naszej wspólnoty narodowej.

Serio? To jedyna odpowiedź lokalnych funkcjonariuszy PiS?"

Bartosz Szymański proponuje, aby zamiast organizować specjalną mszę św. przygotować kolejny pakiet pomocy dla przedsiębiorców dotkniętych ponownym lockdownem oraz wsparciem dla osób, które ucierpiały przez pandemię

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.