Rada Seniorów zadba o interesy starszych w Inowrocławiu

Czytaj dalej
Dominik Fijałkowski

Rada Seniorów zadba o interesy starszych w Inowrocławiu

Dominik Fijałkowski

Takie gremia działają już w innych miastach i sprawdzają się.

W Inowrocławiu swoją radę miejską ma młodzież, a już niebawem podobną reprezentację będą mieć też osoby starsze. Właśnie trwają prace nad powołaniem do życia Rady Seniorów. Stosowne decyzje w tej sprawie podejmie pod koniec marca miejski samorząd.

- Wsłuchując się w głos organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz osób starszych, podjąłem decyzję o przystąpieniu do prac nad powołaniem Rady Seniorów. Tematem zajmuje się Karol Legumina, pełnomocnik do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi i młodzieżą. Podczas najbliższej sesji przedstawi on projekt uchwały - mówi Ryszard Brejza prezydent Inowrocławia.

Będą doradzać 
i inicjować

Ratusz sugeruje, by Rada Seniorów była organem konsultacyjnym, doradczym, a także, by inicjowała różne działania w mieście, szczególnie te dotyczące osób starszych. Ma dbać o ich interesy. Działać w kierunku poprawy jakości życia seniorów oraz pobudzać ich do aktywności obywatelskiej. Zadaniem rady będzie też czuwanie nad tym, by decyzje władz miasta w sprawie ludzi starszych były zgodne z ich oczekiwaniami.

- Przygotowując uchwałę o powołaniu Rady Seniorów kierujemy się doświadczeniami polskich miast, w których takie gremia już funkcjonują. Sięgamy też po sprawdzone doświadczenia z działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej Inowrocławia. Jestem przekonany, że reprezentacja osób starszych spełni swoje zadania, bo seniorów w Inowrocławiu mamy bardzo aktywnych - dodaje prezydent.

To wyłącznie 
społeczna praca

Jak zauważa Karol Legumina, kończą się właśnie prace nad statutem Rady Seniorów.

Tworzyć będzie ją 9 osób, w wieku od 60 lat wzwyż. Oczywiście, muszą one być zameldowane w Inowrocławiu.

Radni seniorzy nie będą otrzymywać diet. Ich praca w reprezentacji inowrocławian trzeciego wieku będzie mieć wyłącznie społeczny charakter.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.