Rada miejska w Strzelnie ustaliła wysokość podatków

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Agnieszka Nawrocka

Rada miejska w Strzelnie ustaliła wysokość podatków

Agnieszka Nawrocka

Stawki są zróżnicowane w zależności od prowadzonej działalności, przeznaczenia nieruchomości i sposobu ich wykorzystania.

Stawka od budynków mieszkalnych wzrośnie o 1,92 procent, czyli do 53 groszy za metr kwadratowy. Za budynki, w których prowadzona jest działalność gospodarcza trzeba będzie zapłacić 1,26 procent więcej, czyli 16,10 zł. Jest dobra wiadomość dla posiadaczy działek w Przyjezierzu.

Zmniejszy się podatek od domków letniskowych do 7,68 zł (czyli o 1,16 procent). A już podatek od garaży będzie o 0,9 procent wyższy i wyniesienie 5,6 zł. Zmienią się także podatki od gruntów. Za te na cele mieszkaniowe - trzeba będzie zapłacić 5 procent więcej, czyli 21 groszy. Natomiast za grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej trzeba będzie płacić o 2,86 procent więcej. Stawka to od stycznia będzie to 72 grosze. Za metr gruntu działki letniskowej trzeba będzie zapłacić 47 groszy. Zmienią się wszystkie stawki od środków transportu.

Rada miejska postanowiła je podnieść, tłumacząc to tym, że podatki w gminie przez ostatnie lata były utrzymywane na najniższym poziomie. W efekcie lokalne stawki były dwukrotnie niże od górnych stawek podanych przez ministra finansów.

Agnieszka Nawrocka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.