Małgorzata Stempinska

Pytaliśmy głównie o Greya

Czego szukaliśmy w Google w 2015 roku? Fot. jchg Czego szukaliśmy w Google w 2015 roku?
Małgorzata Stempinska

50 twarzy Greya - to hasło najczęściej w tym roku wpisywaliśmy do wyszukiwarki Google. Trochę mniej popularne były: loteria paragonowa, Eurowizja, Andrzej Duda czy pytanie, gdzie jest Putin.

- Wcale się nie dziwię, że najwięcej osób pytało „wujka Google” o Greya, bo sama w tym roku to hasło wpisywałam kilka razy - śmieje się Agnieszka z Bydgoszczy. - Najpierw chciałam wiedzieć wszystko o filmie, potem szukałam informacji o aktorze grającym w nim główną rolę. W końcu pytałam o książki o Greyu - dodaje bydgoszczanka.

Jak przyznaje, z pozostałych dziesięciu najpopularniejszych haseł w 2015 roku, do wyszukiwarki wpisała także: loterię paragonową, Barbarę Sienkiewicz i „Wspaniałe stulecie”, bo ten serial uwielbia.

Loteria nas interesowała

Z corocznego zestawienia „Rok w wyszukiwarce”, przygotowywanego przez Google wynika, że w tym roku w Polsce listę najpopularniejszych haseł otwiera głośny film „50 twarzy Greya”. Na podium trafiła platforma edukacyjna Librus Synergia i popularna gra internetowa agar.io. Internauci szukali również informacji na temat loterii paragonowej, a także obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. 10 najpopularniejszych haseł podajemy w infografice powyżej. Warto wspomnieć, że tegoroczny ranking dla Polski został przygotowany w 22 kategoriach, m.in.: ludzie, wydarzenia, filmy, aktorzy, sportowcy, tematy, które poruszyły Polaków, diety, a także odpowiedzi na pytania: jak i gdzie.

Czyje nazwiska, jakie wydarzenia wpisywaliśmy do Google?

Spośród innych kandydatów na prezydenta pytaliśmy o Magdalenę Ogórek i Pawła Kukiza. W tym roku pożegnaliśmy: Roberta Leszczyńskiego, Jana Kulczyka, Agnieszkę Kotlarską i Marcina Wronę. Ich nazwiska również trafiły do zestawienia. Kategorię Wydarzenia zdominowała rozrywka i sport. Oprócz informacji dotyczących Eurowizji, śledziliśmy również Konkurs Chopinowski, mecze polskiej reprezentacji i Puchar Świata w siatkówce.

W przygotowanym zestawieniu nie zabrakło też „lżejszych” tematów - w kategorii Diety w 2015 roku zwyciężyła budząca wiele kontrowersji dieta wacikowa, wyprzedzając m.in. dietę św. Hildegardy czy dietę oxy. W kategorii Kalorie na pierwszym miejscu pojawiają się daktyle. Listę zamyka Kanapka Drwala z McDonald’s. Internauci zadawali również szereg pytań, m.in.: jak sprawdzić liczbę punktów karnych, jak zrobić kamerę otworkową, gdzie można kupić fasolki wszystkich smaków, a nawet próbowali dowiedzieć się, gdzie jest Putin.

U nas święta bardziej egzotyczne

Google sprawdził również, jakie hasła związane ze świętami najczęściej wpisują internauci z różnych regionów Polski. Jak się okazało są to m.in. sałatka śledziowa, ryba po grecku, pierniczki, kapusta z grochem, kutia czy pierogi z kapustą i grzybami.

Co ciekawe, mieszkańcy naszego regionu są bardziej oryginalni. W wyszukiwarce szukają głównie informacji na temat przygotowania: ryby po japońsku, ryby w occie, pasztecików z pieczarkami i grochu z kapustą.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.