Pytali posła o kasę na zmiany w edukacji

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klaman

Pytali posła o kasę na zmiany w edukacji

Anna Klaman

Poseł Aleksander Mrówczyński został przepytany od A do Zet.

Parlamentarzysta PiS-u zaczął wczorajsze wystąpienie na powiatowej sesji od pytań. Chciał się dowiedzieć, kiedy będzie kolejna debata z młodzież i pytał o kształcenie zawodowe, które jego zdaniem kuleje. Dopytywał też o liceum kaszubskie i szkołę ponadgimnazjalną w Brusach. - Czy od stycznia szkoła ta będzie podlegać pod gminę? - pytał. - Na jakim etapie to jest? Podjęliście rozmowy, a jest cisza. Powiedzcie młodzieży, że „tak” albo „nie”. Ja jestem za tym, by szkoła podlegała gminie Brusy.

Wicestarosta Marek Szczepański: - Pana posła martwi los liceum w Brusach i nas również, ale żeby podejmować decyzje, musimy wiedzieć, jaka będzie przyszłość. Czy i kiedy będzie likwidacja gimnazjów, kiedy będą licea czteroklasowe? Musimy wiedzieć, by planować.

Poseł powiedział, że ta ustawa nie jest jeszcze procedowana i nie wie, kiedy gimnazja będą zlikwidowane, ale PiS i on osobiście także, o czym mówił w Sejmie, jest za zwiększeniem subwencji oświatowej.

- Mamy prośbę, by nie było tak, że w jednym tygodniu samorządy dowiedzą się, że są likwidowane gimnazja i wydłużane licea - mówił Szczepański.

Wicestarosta dopytał też o to, czy PiS chce skrócić kadencję samorządów wojewódzkich i powiatowych. - Ze słyszenia mogę powiedzieć - na tę chwilę nie ma takiego pomysłu - odpowiedział Mrówczyński. - Dementuję.

Także starosta Stanisław Skaja miał wiele pytań dotyczących finansowania powiatów. Bo jest obawa, że wprowadzane przez PiS zmiany mogą odbić się źle na budżetach samorządów. Wkrótce więcej.

Anna Klaman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.