Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Puchar świata FIM u nas!

Zawodnicy ścigali się już na Motoarenie w Indywidualnym Młodzieżowym Pucharze Świata FIM - 250 cm3. Grudziądzki stadion też będzie gościć uczestników Fot. Sławomir Kowalski Zawodnicy ścigali się już na Motoarenie w Indywidualnym Młodzieżowym Pucharze Świata FIM - 250 cm3. Grudziądzki stadion też będzie gościć uczestników tego cyklu.
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Młodzieżowy Puchar Świata FIM - 250 cm3 rozegrany zostanie na torze żużlowym w Grudziądzu. Turniej organizuje GTŻ i PZMot.

Wciąż głośno jest o GKM-ie, ale przecież istnieje także stowarzyszenie Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe i daje o sobie znać. Wraz z Polskim Związkiem Motorowym organizuje międzynarodową imprezę.

Po raz pierwszy na grudziądzkim stadionie rozegrany zostanie Indywidualny Młodzieżowy Puchar Świata FIM - 250 cm3. Kiedy? Już od 6 do 10 lipca. Zacznie się od młodzieżowego obozu treningowego na żużlu (250 cm3), w dniach 6-8 lipca. Sam turniej z cyklu Indywidualnego Młodzieżowego Pucharu Świata FIM - 250 cm3 rozpocznie się 9 lipca.

W obozie treningowym i zawodach wezmą udział żużlowcy z całego świata w wieku 13-17 lat. Będzie łącznie 32 zawodników. Swoich żużlowców zgłosiły federacje motocyklowe z różnych kontynentów.

W maju 2016 roku podobne zawody miały miejsce na toruńskiej Motoarenie. Wypadły bardzo dobrze.

Grudziądz nie posiada tak imponującego obiektu, ale stadion przy ul. Hallera 4 jest modernizowany i już prezentuje się znacznie lepiej. Może być miejscem światowej imprezy, na razie młodzieżowej.

Zawody Pucharu Świata FIM w klasie 250 cm3 są bardzo ważnym wydarzeniem sportowym dla adeptów żużla.

- Rywalizacja w tej klasie jest dobrym przetarciem przed jazdą na motocyklu żużlowym o pojemności 500 cm3. Budową motocykle są bardzo zbliżone do tych żużlowych. Od kilku sezonów Polacy odnoszą w tych zawodach duże sukcesy - objaśnia Rafał Wojciechowski, prezes GTŻ.

- Na pewno warto będzie kibicować światowej czołówce zawodników, zwłaszcza Polakom. Niektórzy z nich mogą stać się kiedyś gwiazdami żużla.

Wśród uczestników turnieju IMPŚ - 250 cm3 w Grudziądzu są reprezentanci m.in. Australii, Danii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii, Rosji, Czech, Finlandii. W pierwszym dniu (9 lipca, sobota) wystąpi Polak, Mateusz Cierniak, a rezerwowymi są Mateusz Świdnicki i Marcin Turowski (Toruń).

W drugim dniu, 10 lipca wystartuje Denis Zieliński a rezerwowymi będą także Turowski i Świdnicki.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.