Puchar jest już pewny?

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Joachim Przybyłjoachim.przybyl@pomorska.pl

Puchar jest już pewny?

Joachim Przybyłjoachim.przybyl@pomorska.pl

Jeszcze raz w tym roku Polski Cukier Toruń zagra przed własnymi kibicami. W przedostatni dzień grudnia zmierzy się ze Startem Lublin. Tymczasem trwa walka o siedem miejsc w turnieju finałowym Pucharu Polski.

W Final Eight PP zagra siedem najwyżej sklasyfikowanych drużyn w tabeli Tauron Basket Ligi na dzień 11 stycznia (liczy się w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów). Do tego gospodarz, którym w tym sezonie będzie MKS Dąbrowa Górnicza. Turnieju zostanie rozegrany 18-21 lutego.

Torunianie na razie mogą pochwalić się bilansem 8-3. Ósma drużyn w lidze, AZS Koszalin, ma 6-5. Wszystko więc jest jeszcze możliwe. Do ustalenia kompletu uczestników zostało jeszcze pięć kolejek.

Torunianie jeszcze w tym roku zagrają trzy mecze. Dwa najbliższe to trudne sprawdziany na wyjazdach. W sobotę w tradycyjnie bardzo prestiżowym pojedynku Polski Cukier zagra z Polfarmeksem Kutno, a dzień przed Wigilią zmierzy się w Kaliszu z nieobliczalną, ale coraz groźniejszą Stalą Ostrów. Ostatni mecz w 2015 roku zostanie rozegrany w Toruniu 30 grudnia ze Startem Lublin, który jako pierwszy w lidze pokonał Stelmet.

Najbliższe tygodnie mogą więc okazać się kluczowe dla toruńskiego zespołu. Nie tylko w kontekście Pucharu Polski, ale także zapewniania sobie awansu do play off i walki o medale mistrzostw Polski.

Joachim Przybyłjoachim.przybyl@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.