Ptaszki ćwierkają i zaraz lepiej na sercu

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane/Patrycja Linda
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Ptaszki ćwierkają i zaraz lepiej na sercu

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Dziewczęta i chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie zrzucili grube ciuchy i założyli zwiewne sukienki i kapelusiki.

W dziewczęcych przebraniach było do twarzy także panom. Oj, było dużo śmiechu. Jeden z chłopaków nie tylko założył sukienkę, ale i słał całusy. Miało być słodko i komicznie. Usta wymalowane czerwoną szminką dopełniały całości wizerunku, ale konieczny był jeszcze tzw. „dzióbek”. Dla niewtajemniczonych - dziewczyny, które chcą zrobić zrobić dobre wrażenie i zaimponować, pozując do selfie (zdjęć wykonanych samodzielnie), układają usta właśnie w ów dzióbek.

Wszyscy śmiali się aż do rozpuku. Wiosennisko, które zorganizowano już po raz piąty, odbyło się w sali sportowej ZSP w Malachinie. Przygotowali je uczniowie kl. 1TEI oraz wychowawczyni Renata Jaworska. Impreza miała zintegrować nauczycieli z uczniami, co się oczywiście stało. Drugi cel to uczczenie pierwszego dnia wiosny. Przed rozpoczęciem zabawy dyrektor szkoły zaapelowała do uczniów o oddawanie krwi na rzecz absolwentki szkoły Patrycji Sowy chorej na raka kości i przebywającej obecnie w hospicjum w Chojnicach, a ponadto w związku z wypadkiem samochodowym z udziałem uczniów szkoły, przypomniała o obowiązujących zapisach w statucie szkoły i zarządzeniach dyrektora szkoły, zakazujących opuszczania samochodami terenu szkoły podczas zajęć i przerw. Wiosennisko poprowadziły: Marta Korda i Paulina Leper. W pierwszej kolejności była rewia mody wiosennej - na szczególne wyróżnienie zasłużyły „wiosenki” z klasy 2D i 2B, następnie klasy zaprezentowały wykonane przez siebie „marzanny”.

Konkurencja polegająca na rozpoznawaniu nauczycieli na podstawie zdjęć z dzieciństwa była trudna (czas robi swoje!) Były też konkurencje sportowe (przeciąganie liny, hula hop) przeplatane konkursami na temat znajomości muzyki z filmów polskich, kalamburami i konkursem wiedzy o szkole. Oprawa muzyczna, organizacyjna oraz scenografia Wiosenniska 2016 to zasługa uczniów kl. 1TEI: Pauliny Leper, Marty Kordy, Marieli Babinskiej, Aleksandry Szymankowskiej, Marty Jasnoch, Magdy Jeżewskiej, Karoliny Czapiewskiej, Dominiki Piekarskiej, Patrycji Zieman, Julii Pryby, KorneliiDawidowskiej, Szymona Żuchowskiego, Damiana Gruźlińskiego, Nikodema Lipskiego, Marcina Reszczyńskiego, Jakuba Weltrowskiego i ich wychowawczyni Renaty Jaworskiej.

Za zajęcie pierwszych miejsc klasy: 4TEI, 2D i 1C będą mogły skorzystać z nagród, takich jak w poprzednich latach, czyli jednego dnia bez pytania i sprawdzianów.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.