Ptaki łąk i lasów w artystycznej wyobraźni młodych plastyków

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Karol Poliński

Ptaki łąk i lasów w artystycznej wyobraźni młodych plastyków

Karol Poliński

W Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku zaplanowano na jutro otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród w ekologicznym konkursie malarskim dla dzieci i młodzieży pt. „Ptaki łąk i lasów”. Początek wernisażu o godz. 12.

W konkursie organizator chciał zwrócić uwagę młodych uczestników na bogactwo świata ptaków i konieczność jego ochrony. Uczestnicy w wieku od 6 do 15 lat namalowali ilustracje opowiadające o tym, jak wyglądają, mieszkają i zachowują się ptaki oraz jaka jest ich rola w przyrodzie.

Na konkurs nadesłano aż 855 prac z 51. szkół i domów kultury. 23 listopada obradowało jury, w którym zasiedli artyści plastycy Magdalena Kaczmarek i Krzysztof Walczewski oraz historyk sztuki Monika Wudarska. Jury oceniło prace, przyznając 12 nagród i 12 wyróżnień, ponadto zakwalifikowało 39 prac do wystawy pokonkursowej. Nagrody zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Wystawa czynna będzie do 3 stycznia.

Karol Poliński

Dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" jestem od 1983 r. Od roku 2002 kieruję włocławskim oddziałem "GP", wcześniej byłem zastępcą kierownika. Moje zainteresowania dziennikarskie dotyczą przede wszystkim tematyki politycznej i społecznej, ale także historii i współczesności mojego rodzinnego regionu - Kujaw. Chętnie również zaglądam na podwórka kultury i sportu. Obecnie, oprócz publikowania w tradycyjnym, papierowym wydaniu "Pomorskiej", chętnie korzystam z możliwości, jakie daje internet. Moje publikacje znaleźć więc można także na www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.