Ptaki łąk i lasów w artystycznej wyobraźni młodych plastyków

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Karol Poliński

Ptaki łąk i lasów w artystycznej wyobraźni młodych plastyków

Karol Poliński

W Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku zaplanowano na jutro otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród w ekologicznym konkursie malarskim dla dzieci i młodzieży pt. „Ptaki łąk i lasów”. Początek wernisażu o godz. 12.

W konkursie organizator chciał zwrócić uwagę młodych uczestników na bogactwo świata ptaków i konieczność jego ochrony. Uczestnicy w wieku od 6 do 15 lat namalowali ilustracje opowiadające o tym, jak wyglądają, mieszkają i zachowują się ptaki oraz jaka jest ich rola w przyrodzie.

Na konkurs nadesłano aż 855 prac z 51. szkół i domów kultury. 23 listopada obradowało jury, w którym zasiedli artyści plastycy Magdalena Kaczmarek i Krzysztof Walczewski oraz historyk sztuki Monika Wudarska. Jury oceniło prace, przyznając 12 nagród i 12 wyróżnień, ponadto zakwalifikowało 39 prac do wystawy pokonkursowej. Nagrody zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Wystawa czynna będzie do 3 stycznia.

Karol Poliński

Dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" jestem od 1983 r. Od roku 2002 kieruję włocławskim oddziałem "GP", wcześniej byłem zastępcą kierownika. Moje zainteresowania dziennikarskie dotyczą przede wszystkim tematyki politycznej i społecznej, ale także historii i współczesności mojego rodzinnego regionu - Kujaw. Chętnie również zaglądam na podwórka kultury i sportu. Obecnie, oprócz publikowania w tradycyjnym, papierowym wydaniu "Pomorskiej", chętnie korzystam z możliwości, jakie daje internet. Moje publikacje znaleźć więc można także na www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.