Lucyna Sztanderalucie@op.pl

Pszczelarze z Krajny wznosili toasty miodem pitnym!

Pszczelarze z Krajny wznosili toasty miodem pitnym! Fot. nadesłane
Lucyna Sztanderalucie@op.pl

Mszą św. w kościele parafialnym celebrowaną przez ks. wikariusza Tomasza Klafetkę rozpoczęto obchody 70-lecia Koła Pszczelarskiego w Więcborku.

Do ołtarza poniesiono dary dziękczynne w postaci miodów i owoców z pasiek, a także paschał z wosku pszczelego, który po lucernarium będzie niósł światło nowo narodzonym parafianom.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Ośrodku Wczasowym „Tęcza”. Tam członkowie koła odebrali mnóstwo życzeń i gratulacji od zaproszonych gości, wśród których byli między innymi starosta powiatu sępoleńskiego Jarosław Tadych i wicestarosta Andrzej Marach oraz wiceburmistrz Więcborka Jacek Masztakowski.

Podczas tej części pamiątkowymi dyplomami uhonorowano członków koła za ogromny wkład w działalność na rzecz środowiska i szerzenie wiedzy o pszczołach i pszczelarstwie. Natomiast Tadeusz Mroziński i Stefan Dropiński przyjęli również dyplomy i wyrazy uznania za długoletnią pracę w zarządzie więcborskiego koła.

Pamiątkowymi medalami podziękowano przedstawicielom instytucji i organizacji współpracujących z kołem i wspierających jego działalność.

Bardzo wzruszający moment przeżył Józef Bondarczyk, któremu nadano tytuł honorowego prezesa koła za długoletnie prowadzenie koła oraz przekazywanie wiedzy pszczelarskiej, a tę bohater uroczystości, jak wszyscy wiedzą, ma ogromną.

Jak podkreślono, pan Józef jest legendą więcborskiego pszczelarstwa oraz wielką postacią wśród elity pszczelarstwa polskiego.

Miodem pitnym, krajeńskim trójniakiem z pasieki Józefa Bondarczyka wzniesiono toast za spotkanie. Podczas poczęstunku delektowano się ciastami upieczonymi przez żony pszczelarzy. Nie mogło zabraknąć krajeńskiego miodownika.

Przy kawie i wspaniałych wypiekach wspominano lata działalności koła i wymieniano się doświadczeniami.

Autor: Lucyna Sztandera

Lucyna Sztanderalucie@op.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.