Psycholog zeznawała za zamkniętymi drzwiami

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukalo
Aleksandra Pasis

Psycholog zeznawała za zamkniętymi drzwiami

Aleksandra Pasis

Sędzia Piotr Gensikowski wyłączył wczoraj częściowo jawność rozprawy, w której oskarżonym o pedofilię jest Paweł Ł., „trener” małych piłkarzy z Grudziądza.

- Sąd wyłącza jawność ze względu na okoliczności, które mogą być ujawnione z uzupełniającej opinii psychologa badającego dzieci. Mogą one naruszyć interes pokrzywdzonych małoletnich dotyczący ich aktualnego stanu zdrowia - uzasadnił decyzję sędzia, Piotr Gensikowski.

Za zamkniętymi drzwiami zeznawała pani psycholog, która negatywnie zaopiniowała wcześniejszy wniosek adwokata oskarżonego, o to, aby ponownie przesłuchać dwóch chłopców, których miał molestować Paweł Ł. Opinia była negatywna z powodu aktualnego zdrowia chłopców.

Chłopcy ci byli już przesłuchiwani na samym początku postępowania (latem 2014 r.). Wówczas jednak 26-letni Paweł Ł. nie miał jeszcze obrońcy, a co za tym idzie, jego adwokat nie był obecny przy przesłuchaniu dzieci.

A to po ich zeznaniach, Pawłowi Ł. postawiono zarzuty dokonywania „innych czynności seksualnych”, a także posiadania treści z pornografią dziecięcą.

Kolejna wokanda w maju. Zaplanowano odtworzenie kolejnych nagrań z przesłuchań dzieci pokrzywdzonych oraz będących świadkami w sprawie. Paweł Ł. odpowiada przed sądem z wolnej stopy.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.