Psycholog zeznawała za zamkniętymi drzwiami

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukalo
Aleksandra Pasis

Psycholog zeznawała za zamkniętymi drzwiami

Aleksandra Pasis

Sędzia Piotr Gensikowski wyłączył wczoraj częściowo jawność rozprawy, w której oskarżonym o pedofilię jest Paweł Ł., „trener” małych piłkarzy z Grudziądza.

- Sąd wyłącza jawność ze względu na okoliczności, które mogą być ujawnione z uzupełniającej opinii psychologa badającego dzieci. Mogą one naruszyć interes pokrzywdzonych małoletnich dotyczący ich aktualnego stanu zdrowia - uzasadnił decyzję sędzia, Piotr Gensikowski.

Za zamkniętymi drzwiami zeznawała pani psycholog, która negatywnie zaopiniowała wcześniejszy wniosek adwokata oskarżonego, o to, aby ponownie przesłuchać dwóch chłopców, których miał molestować Paweł Ł. Opinia była negatywna z powodu aktualnego zdrowia chłopców.

Chłopcy ci byli już przesłuchiwani na samym początku postępowania (latem 2014 r.). Wówczas jednak 26-letni Paweł Ł. nie miał jeszcze obrońcy, a co za tym idzie, jego adwokat nie był obecny przy przesłuchaniu dzieci.

A to po ich zeznaniach, Pawłowi Ł. postawiono zarzuty dokonywania „innych czynności seksualnych”, a także posiadania treści z pornografią dziecięcą.

Kolejna wokanda w maju. Zaplanowano odtworzenie kolejnych nagrań z przesłuchań dzieci pokrzywdzonych oraz będących świadkami w sprawie. Paweł Ł. odpowiada przed sądem z wolnej stopy.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.