PSL w Inowrocławiu wyklucza z klubu jednego ze swych niedawnych liderów

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

PSL w Inowrocławiu wyklucza z klubu jednego ze swych niedawnych liderów

Dominik Fijałkowski

15 grudnia członkowie klubu radnych PSL wykluczyli ze swego grona radnego Ireneusza Beśkę. To efekt wydarzeń z listopadowej sesji.

Ireneusz Beśka (PSL) nie jest już wiceprzewodniczący Rady Powiatu Inowrocławskiego. Odwołano go z tego stanowiska podczas ubiegłotygodniowej sesji.

Decyzja ta, to efekt wydarzeń, które miały miejsce na posiedzeniu powiatowego samorządu w listopadzie ub. r. Wtedy to radni głosami koalicji PSL-SLD wydali zgodę na rozwiązanie z Beśką umowy o pracę w inowrocła- wskim szpitalu, gdzie piastował stanowisko głównego specjalisty ds. administracyjnych. Podczas sesji Ireneusz Beśka wystąpił z długą interpelacją, w której przedstawił nieprawidłowości w kierowaniu szpitalem. Jeszcze przed tym wystąpieniem dyrektor lecznicy, dr Eligiusz Patalas poinformowała prokuraturę o tym, że radny rozpowszechnia informacje, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi faktami. Baśka poinformował natomiast radnych, że sprawę nie- prawidłowści przekazuje do CBA.

Jak wspomnieliśmy, sprawa radnego Beśki miała swój ciąg dalszy na ostatniej sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego. Przewodniczący samorządu Ryszard Jagodziński poinformował, że wpłynął do niego wniosek części radnych o odwołanie Beśki z funkcji wiceprzewodniczącego rady powiatu.

- Mówi pan o części radnych. Ile osób podpisało się pod wnioskiem i czy możemy je poznać? - pytał Jacek Tarczewski z PiS.

- Taki wniosek musi podpisać minimum osiem osób, a podpisów jest więcej. Oczywiście, że można się zapoznać z tym, kto złożył ten dokument - komentował przewodniczący Jagodziński.

Mimo tych zapewnień, lista osób nie została odczytana.

Radni dowiedzieli się natomiast, że 15 grudnia zapadła decyzja o wykluczeniu Ireneusza Beśki z grona członków klubu radnych PSL. Jednocześnie klub uchylił swą rekomendację dla Beśki na stanowisko wiceprzewodniczącego rady.

Głos zabrał Jerzy Gawęda: - PiS nie będzie uczestniczyło w tym głosowaniu. Uporządkowanie tej kwestii, to sprawa rządzącej powiatem koalicji lub klubu PSL.

Tajne głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Krystyna Gawron-Fiedorow (SLD), Marek Szubarga (SLD), Jacek Zalesiak (PSL), Longin Marciniak (PSL) i Mariusz Markowski (PSL). Za odwołaniem Ireneusza Beśki ze stanowiska wiceprzewodniczącego głosowało 16 osób. 5 radnych wstrzymało się. Szesnastka, to liczba wszystkich radnych koalicji PSL-SLD. Piątkę tworzyć mogli radni Platformy Obywatelskiej i Porozumienia Samorządowego. Jeśli tak było, to wiele wskazuje, że za odwołaniem Beśki głosy oddały osoby, które podczas listopadowej sesji stanęły w jego obronie...

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.