PSL pozywa Kukiza. On się cieszy i zbiera „haki” na ludowców

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski/Polska Press
Maciej Deja

PSL pozywa Kukiza. On się cieszy i zbiera „haki” na ludowców

Maciej Deja

Ludowcy żądają przeprosin i kary pieniężnej za słowa Pawła Kukiza sugerujące, że PSL działa jak organizacja przestępcza. Kukiz odmawia.

Lider trzeciej siły w Sejmie zamierza udowodnić przed sądem prawdziwość swoich obraźliwych dla PSL słów i namawia wszystkich do przysyłania dowodów na korupcję i nepotyzm w tej partii. – To ubeckie metody – mówi poseł PSL Piotr Zgorzelski. –_Cieszę się na ten proces – odpowiada Kukiz.

– Pozew został złożony, pan Paweł Kukiz się o tym dowiedział. Sprawa jest w toku – relacjonuje poseł ludowców Piotr Zgorzelski. Kukiz w odpowiedzi zachęcił wszystkich obserwujących jego profil na Facebooku do przesyłania informacji obciążających ludowców. – Czekamy na proces. Domagamy się przeprosin i wpłacenia odpowiedniej kwoty na cele charytatywne. Konfrontacja – nie ma innego wyjścia – mówi Piotr Zgorzelski.

– Jakich haków? To są informacje, a nie haki! – oburza się Kukiz na sugestię, że w zbieranie „haków” na PSL zaangażował obywateli. – Czekałem na ten pozew, żeby móc rozszerzyć raport Cichockiego [pochodzący z przeprowadzonej w 2013 r. rządowej kontroli ARiMR i wskazujący na liczne nieprawidłowości w zarządzaniu tą instytucją – red.]. Poza tym mieszkam na wsi i dużo rzeczy widzę. Mnóstwo sygnałów dostawałem też w trakcie kampanii prezydenckiej i wcześniej – mówi lider Kukiz’15.

– Gdybym się zapędził, to od razu bym przeprosił. Jako osoba, która mająca cokolwiek do czynienia z prawem, mogłem nie używać aż takiego skrótu myślowego, ale z drugiej strony nie minąłem się z prawdą – dodaje Kukiz.

Polityk przekonuje, że niezależnie od wyroku sądu cieszy się na zbliżający się proces. – Będę miał możliwość udowodnić przed sądem, że słowa, których użyłem, są jak najbardziej zasadne – zapowiada Paweł Kukiz.

Poproszony o komentarz do słów Piotra Zgorzelskiego o „ubeckich metodach” odpowiada: – Nie powiadomię o tym KOD-u ani organizacji HejtStop. Skupmy się na ważniejszych kwestiach, na stanie gospodarki, na wolnościach obywatelskich. Niech ta sprawa nie stanie się tematem zastępczym, niech toczy się w sądzie.

Maciej Deja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.