Psiaki potrafią stopić lód w ludzkim sercu

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Psiaki potrafią stopić lód w ludzkim sercu

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Obecnie w prywatnym schronisku, które działa w Węgrowie, przebywa pięć kotów i 500 psiaków. Głównie są to mieszańce.

Akcja adopcyjna, która na terenie schroniska zostanie przeprowadzona w najbliższą sobotę, ma sprawić, że część z nich znajdzie swoich opiekunów.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - mówi Izabela Połczyńska, pracownik schroniska.

Organizatorzy akcji zapewniają bezpłatny dojazd do Węgrowa i z powrotem. Bus z przystanku autobusowego na al. 23 Stycznia (obok budynku Forum) będzie startował o godz.10.10, 11.45, 13.20 i 15.05. Akcja potrwa do godz. 16. Pieski będziemy mogli oglądać przy specjalnym stoisku. Żeby zaadoptować psa, trzeba mieć przy sobie dowód osobisty. Zanim jednak to zrobimy, dobrze przemyślmy czy jesteśmy w stanie odpowiednio zająć się pupilem. Pamiętajmy, że zwierzak to nie przedmiot, który- gdy nam się znudzi - można rzucić w kąt.

- Jeśli uznamy, że ktoś nie będzie w stanie zapewnić psu należytej opieki, to nie zgodzimy się na adopcję - zastrzega Izabela Połczyńska.

Prywatne schronisko, w którym odbędzie się akcja adopcyjna, należy do firmy „Daniel”. Tylko to przedsiębiorstwo złożyło ofertę w przetargu na prowadzenie schroniska dla miasta. Cena zaproponowana przez firmę „Daniel” to ponad milion złotych, a urzędnicy na ten cel zarezerwowali zaledwie 720 tys. zł.

Urzędnicy analizują ofertę pod względem formalnym. - Następnie zapadnie decyzja czy zwiększyć w budżecie środki na ten cel, czy unieważnić postępowanie - informuje Magda-Jaworska-Nizioł, rzeczniczka ratusza.

Umowa z firmą „Daniel”, jeśli to jej zostanie powierzone zadanie, ma obowiązywać do końca maja przyszłego roku. Urzędnicy jednak zastrzegli, że umowę będą mogli zerwać już po pięciu miesiącach. Warunkiem jest jednak uruchomienie miejskiego schroniska, które w pobliżu ulicy Składowej będzie prowadzić Miejski Zakład Komunikacji. - Chciałbym, aby było ono gotowe do końca roku - mówił wcześniej „Pomorskiej” Paweł Maniszewski, szef MZK.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.